Цензор.НЕТ

21.08.18 12:41

Міносвіти хоче зробити ЗНО з математики обов'язковим для всіх випускників із 2020 року

Цього року математика стала для випускників найменш успішним іспитом.

Міносвіти хоче зробити ЗНО з математики обов'язковим для всіх випускників із 2020 року

Через два роки всіх школярів перевірять на знання математики: тестування з цього предмету стане обов'язковим. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "ТСН".

Причина цього рішення - погані результати цьогорічного ЗНО та невтішна динаміка останніх років.

Раніше своє занепокоєння прогалинами учнів у математиці висловив навіть очільник МЗС Павло Клімкін. Він розкритикував погану підготовку школярів у соцмережі: "Це ж тотальна катастрофа! Про які перспективи розвитку українського ІТ-сектору та інжинірингу ми говоримо? Про які технологічні прориви ми мріємо? Ми свідомо прирікаємо себе на периферію життя".

У МОН визнали, що Україна відстає у методиках викладання математики. Цьогоріч майже половина випускників шкіл на тестуванні з математики не змогла розв’язати задачу за 8-й клас. 10% учасників ЗНО взагалі не здолали прохідний бар’єр. Математика стала найменш успішним предметом у ЗНО-2018.

У відомстві заявили, що з осені змусять вчителів давати учням кращі знання з математики і посилять вимоги до кваліфікації вчителів.

Від 2020-го Міносвіти хоче зробити ЗНО з математики обов’язковим.

"Можливо ми будемо розглядати - зараз є дискусія, збільшення кількості обов'язкових предметів зовнішнього незалежного оцінювання, серед іншого з математики", - сказала Л.Гриневич у ході конференції "Нова українська школа - старт реформи, участь громад" у вівторок в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Також міністр підкреслила, що такі зміни не будуть прийняті з наступного року, бо на підготовку до них потрібен час. "Але я бачу абсолютно зважену політичну обґрунтованість такого рішення", - підкреслила вона.

Міністр зазначила, що, одним з пріоритетів відомства є підвищення рівня викладання математики на всіх рівнях, оскільки в Україні є дуже гарна, елітарнеа математична освіта, середній рівень викладання цього предмета низький. "Якщо порівняти всі предмети ЗНО, то найбільша кількість 200-бальників ми маємо з математики, і найбільша кількість учнів, які мають найгірші результати, ми маємо саме з математики", - пояснила Л.Гриневич.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики