Цензор.НЕТ

21.08.18 16:22

До жовтня в Україні в рамках держпрограми відкриють 9 кардіоцентрів, - МОЗ

До жовтня в Україні будуть відкриті дев'ять кардіоцентрів у рамках Державної програми розвитку мережі реперфузійних центрів для лікування гострого інфаркту міокарда.

До жовтня в Україні в рамках держпрограми відкриють 9 кардіоцентрів, - МОЗ

Як повідомили "Інтерфакс-Україна" в Міністерстві охорони здоров'я, в рамках цієї програми за кошти держбюджету 2017 року для кардіоцентрів було закуплено 12 ангіографів, передає Цензор.НЕТ.

Станом на 17 серпня 2018 року в штатному режимі працюють три кардіоцентри в Чернігові, Запоріжжі та Коломиї. Відкриття ще чотирьох (Маріуполь, Чернівці, Рівне, Тернопіль) планується до кінця серпня 2018 року. Ще п'ять кардіоцентрів запрацюють у штатному режимі у вересні-жовтні-2018.

"Зволікання з відкриттям кардіоцентрів пов'язане із затягуванням ремонтних робіт в установах охорони здоров'я", - підкреслили в МОЗ.

Крім того, у відомстві повідомили, що за кошти держбюджету 2018 року проводиться закупівля 14 ангіографів.

"У більшості регіонів вже завершені тендерні процедури на закупівлю обладнання. Врахувавши помилки минулого року, ремонт у більшості закладів охорони здоров'я, куди передбачається встановити обладнання, вже розпочато. Роботи планується завершити до поставки ангіографів, щоб відкриття кардіоцентрів відбулося якомога швидше", - зазначили у відомстві.

Крім того, в Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що бюджетний запит на 2019 рік передбачає виділення 150 млн грн для закупівлі ще 13 ангіографів.

Для забезпечення роботи кардіоцентрів для лікування гострого інфаркту міокарда за кошти держбюджету у 2017 році було закуплено понад 23 тис. стентів. Їх поставки тривають. Згідно з новим порядком, стенти розподіляються виключно в установи охорони здоров'я, які проводять процедури стентування.

"Закуплені за кошти держбюджету стенти та витратні матеріали для стентування коронарних судин використовуються виключно для надання невідкладної безоплатної допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST. Щойно відкриті кардіоцентри отримують стенти за процедурою перерозподілу", - зазначили в МОЗ.

У травні 2018 року МОЗ здійснило черговий розподіл стентів і медичних виробів для стентування коронарних судин. Про кількість і типи стентів, які є на залишках, можна дізнатися або безпосередньо в закладі охорони здоров'я або звернувшись до структурного підрозділу з питань охорони здоров'я.

Як повідомлялося, в 2017 році уряд прийняв постанову про розвиток в Україні мережі для надання допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда. Для закупівлі ангіографічного обладнання було виділено 150 млн грн із держбюджету 2017 і 2018 рр.

Закупівля ангіографічного обладнання за рахунок зазначеної субвенції здійснюється в установленому законом порядку на умовах співфінансування (з державного бюджету - не більше 50%, з місцевих бюджетів - не менше 50%).

За інформацією МОЗ, в Україні щорічно діагностується близько 40 тис. інфарктів. Орієнтовна потреба для країни в невідкладному стентуванні у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда становить 16 тис., тоді як в 2016 році було проведено лише 6,800 тис.

За розрахунками МОЗ, створення мережі реперфузійних кардіоцентрів дозволить запобігати близько 3 тис. летальних випадків щорічно.

У 2017 році Асоціація інтервенційних кардіологів України на основі даних Реєстру перкутанних коронарних втручань (коронарне стентування, реєстр ПКВ) констатувала, що впродовж 2017 року в 11 областях України на 20% знизилася летальність (смертність у стаціонарі) від інфаркту міокарда порівняно з 2015 роком.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики