Цензор.НЕТ

21.08.18 19:37

Ізраїль веде переговори про перенесення посольства України в Єрусалим, - ізраїльський міністр Елькін

Ізраїль піднімає питання перед українською владою про перенесення посольства України з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Ізраїль веде переговори про перенесення посольства України в Єрусалим, - ізраїльський міністр Елькін

Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив міністр у справах Єрусалима і спадщини Держави Ізраїль, міністр з питань охорони навколишнього середовища Зеев Елькін, передає Цензор.НЕТ.

"Одна з важливих тем, яка піднімалася на моїй зустрічі з президентом і міністром закордонних справ України зараз, а також раніше на зустрічі нашого прем'єра з Павлом Клімкіним в ході його візиту цього року в Ізраїль - це тема перенесення українського посольства в Ізраїлі в Єрусалим. Це природний, на мою думку, крок", - сказав Елькін.

Він також послався на приклад низки східно-європейських країн, які сьогодні про це думають: Угорщина, Чехія, Румунія.

При цьому міністр висловив упевненість, що такий крок "було би позитивно відзначено і в США". "Тому що перенесення посольства було персональним рішенням президента США, він ним дуже пишається. І якби Україна пішла цим шляхом серед перших країн, то я впевнений, що це було б зауважено", - сказав Елькін.

Зі свого боку ізраїльське керівництво прийняло рішення, що готове надати "будь-яку організаційну і також змістовну допомогу тим першим 10 країнам, які перенесуть своє посольство в Єрусалим".

"Тому я справді дуже сподіваюся, що Україна якомога швидше прийме правильне рішення і перенесе своє посольство в Єрусалим", - сказав Елькін.

Відповідаючи на запитання про реакцію українських чиновників ізраїльський чиновник повідомив, що не розголошуватиме зміст його зустрічей на цю тему. "Ми ведемо реально робочі розмови. Так, я не вважаю, що це неможливий варіант розвитку подій", - додав він.

Як відомо, США відкрили своє посольство в Єрусалимі 14 травня. Такий крок викликав протести. Ізраїль вважає весь Єрусалим своєю столицею, тоді як палестинці бачать Східний Єрусалим столицею майбутньої палестинської держави. Статус Єрусалима довгий час вважається однією з останніх великих проблем, які необхідно врегулювати при укладанні будь-якої ізраїльсько-палестинської мирної угоди.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики