Цензор.НЕТ

21.08.18 20:06

Щоб бути конкурентною, Україна поступово відмовлятиметься від вугілля, - Семерак

Стратегією низьковуглецевого розвитку до 2050 року, яку ухвалив і підтримав уряд, передбачено поступове зменшення використання викопного палива.

Щоб бути конкурентною, Україна поступово відмовлятиметься від вугілля, - Семерак

Про це розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Ми є дев’ятою країною світу, яка розробила і схвалила Стратегію низьковуглецевого розвитку. Це схвалення на рівні Уряду. Якщо говорити не лише про зміни клімату, то насправді це - ліфт для майбутньої української економіки. Для того, щоб витримати конкуренцію, вона повинна бути модернізована", - сказав Остап Семерак.

Водночас він зауважив, що для України буде непросто відмовитися від викопного палива як через наявність лобістів цього сектору, так і неготовність промисловості відразу відмовитися від вугілля, проте це безальтернативний шлях успішного розвитку і створення конкурентної економіки. Він навів приклад Великої Британії, де показники ВВП зросли у результаті суттєвого скорочення використання вугілля та збільшення відновлювальних джерел енергії.

"Коли ми зараз говоримо про вугілля в Україні, то виникає когнітивний дисонанс: з одного боку ми отримуємо рішення про низьковуглецевий розвиток, а з іншого – виділяємо додаткові кошти на субсидування видобування вугілля, яке насправді сьогодні є поза зоною сприйняття в багатьох європейських країнах. Звичайно, шахтарі, які відпрацювали і яким не заплатили заробітну плату, повинні отримати те, що їм нарахували і пообіцяли, але треба людям чесно сказати, що у світі скорочується споживання вугілля. Україна теж вже прийняла таке рішення і повинна буде рано чи пізно це зробити", - резюмував Остап Семерак.

У прес-службі нагадують, що у липні уряд підтримав Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року, яка передбачає зменшення обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювальні джерела енергії. Стратегію направлено до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату для ухвалення її на міжнародному рівні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики