Цензор.НЕТ

22.08.18 09:07

Луценко закликав Тамразова укласти угоду зі слідством: "Він може бути дуже хорошим свідком"

Колишнього заступника голови правління ПАТ "Укргазвидобування", бізнесмена і власника сайту INSIDER Олексія Тамразова підозрюють в участі у злочинній організації, підконтрольній втікачу екс-президенту України Віктору Януковичу, розповів Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Луценко закликав Тамразова укласти угоду зі слідством: "Він може бути дуже хорошим свідком"

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає, що екс-заступнику голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олексію Тамразову варто укласти угоду зі слідством. Таку думку він висловив 21 серпня під час брифінгу в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "ГОРДОН".

"Насправді немає справи Тамразова. Є велика економічна справа про огранізоване злочинне угруповання [екс-президента України] Віктора Януковича в його економічній частині. Досудовим розслідуванням установлено, що за сприяння інших учасників злочинної організації пан [Юрій] Борисов і пан Тамразов на період із березня 2010 року до березня 2014 року були призначені на посади голови та першого заступника голови ПАТ "Укргазвидобування". Роль Борисова і Тамразова у вчиненні злочину зводилася до використання наданих їм службових повноважень для сприяння іншим учасникам злочинної організації в заволодінні належним ПАТ "Укргазвидобування" і ПАТ "Укрнафта" скрапленим газом за пільговими, нібито для населення, цінами", – розповів Луценко.

Генпрокурор зазначив, що Тамразов разом з оточенням Януковича незаконно заволоділи майном "Укргазвидобування" та "Укрнафти" на загальну суму понад 2 млрд грн. Продавши незаконно отриманий газ, угруповання одержало дохід у розмірі понад 5,7 млрд грн.

Луценко додав, що Тамразов із 2014 року активно співпрацював зі слідством і передавав інформацію про злочинні дії бізнесмена Сергія Курченка.

Окрім того, намагаючись увійти в довіру до прокурора Костянтина Кулика, Тамразов не тільки розповів деталі організації схеми, але й передав флешки з комп'ютера вищого ешелону цієї організації.

"На жаль, його ціллю було не сприяння слідству, а зняття арешту зі скрапленого газу. Він пробував вручити хабар у розмірі $200 тис. прокурору. За це він був затриманий перший раз. Після цього суд дав йому заставу, і, фактично заплативши її, він пішов додому. Сьогодні він затриманий за ст. 256 (сприяння членам злочинної організації) і за ст. 191 (розкрадання в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Після самого затримання відбудуться слідчі дії, а також обрання запобіжного заходу. Адвокати і всі необхідні інструменти правової держави йому будуть надані", – розповів Луценко.

Генпрокурор уважає, що "Тамразов може бути дуже добрим свідком".

"Через інструмент угоди зі слідством він може дати остаточні покази про структуру, розподілення обов'язків, кримінальні схеми та інші подробиці діяльності злочинної організації", – сказав він.

На думку Луценка, Тамразов готовий покінчити із цим злочинним угрупованням.

9 серпня Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що екс-чиновник "Укргазвидобування" Тамразов затриманий на спробі дати прокурору $200 тис. хабара за сприяння в знятті арешту з майна в кримінальному провадженні, пов'язаному з діяльністю злочинної організації Януковича. 10 серпня суд заарештував на 2 місяці екс-заступника глави правління "Укргазвидобування" Тамразова з правом застави в 3 млн грн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики