Цензор.НЕТ

22.08.18 21:20

Жодні гарантії не завадять Росії припинити транзит газу через Україну в разі будівництва "Північного потоку-2", - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Росія обов'язково припинить транзит газу територією України в Європу в разі будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

Жодні гарантії не завадять Росії припинити транзит газу через Україну в разі будівництва "Північного потоку-2", - Клімкін

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Глава МЗС України розповів про свою останню телефонну розмову з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом. "Якщо цей проект колись теоретично буде побудований, я прямо це вказав і Єврокомісії, і Німеччині, то обов'язково Росія припинить поставки через український маршрут, якими б не були гарантії", - заявив Клімкін.

При цьому, за його словами, припинення поставок може статися "починаючи з якихось маніпуляцій, як газова війна, і закінчуючи якимись терористичними актами". "Тому тут довіри немає, і ми будемо послідовно проти цього боротися", - підкреслив Клімкін.

Міністр нагадав, що Україна відстоює позицію, що "на українську газотранспортну систему мають бути поширені європейські правила". Саме транзит газу територією України має відбуватися за європейськими правилами. "Ми цього хочемо, і ми це просуваємо, а чому тоді навіть теоретичний "Північний потік" має бути позбавлений будь-яких європейський правил?" - сказав Клімкін. Він заявив, що чітко зрозуміло, що "Північний потік-2" є політичним проектом.

Нагадаємо, також глава МЗС України повідомив, що домовився з Гайко Маасом "найближчим часом зустрітися, оскільки є теми, які треба обговорити дуже докладно".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики