Цензор.НЕТ

24.08.18 18:23

Омбудсвумен РФ Москалькова заявила, що заарештований у Києві російський пропагандист Вишинський просить зустрічі з нею

Підозрюваний у державній зраді керівник "РИА Новости-Україна" Кирило Вишинський подав прохання про зустріч з уповноваженим із прав людини в РФ Тетяною Москальковою.

Омбудсвумен РФ Москалькова заявила, що заарештований у Києві російський пропагандист Вишинський просить зустрічі з нею

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві Москалькової, яке цитує ТАСС.

"За словами адвоката журналіста я знаю, що 20 серпня Кирило Вишинський підготував прохання про організацію зустрічі зі мною, і 21 серпня документ передали слідчому. Хочеться вірити, що цього разу влада України дозволить Кирилу здійснити своє право на побачення з представником країни, громадянином якої він є", - зазначила омбудсмен РФ.

Москалькова додала, що раніше влада України відмовила їй у зустрічі з Вишинським, а також не допускає до нього російського консула.

При цьому російський омбудсмен висловила впевненість в абсолютній невинності журналіста.

"Для нас цілком очевидно, що Кирило невинний і постраждав за свою відданість свободі слова. Швидше за все, справжньою причиною його арешту було бажання створити ситуацію, при якій можна було б поставити питання про обмін російського журналіста на засуджених громадян України", - вважає вона.

"Ми дивуємося: як могло статися, що в країні, яка не перший рік декларує прихильність "загальноєвропейським цінностям", виконання журналістом своїх професійних обов'язків фактично прирівняно до скоєння державного злочину", - підкреслюється в документі.

Москалькова, нагадуючи, що в п'ятницю виповнюється 100 днів з дня арешту пропагандиста, зазначає, що він "усвідомлюючи свою відповідальність перед рідними і близькими, перед усіма, хто його любить і не забуває, не вважав для себе можливим вдаватися до ефектних, але беззмістовних способів захисту своїх прав, на зразок голодування".

Нагадаємо, 15 травня СБУ спільно з прокуратурою АР Крим розкрила діяльність мережі підконтрольних РФ медіаструктур. Також було затримано керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

Під час обшуку в нього були виявлені російські державні нагороди та паспорт громадянина РФ.

Проти Вишинського відкрито кримінальне провадження за статтею "Державна зрада"

17 травня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Вишинському у вигляді арешту на 2 місяці.

1 червня Вишинський під час засідання суду заявив, що виходить з українського громадянства і вважає себе громадянином РФ. 7 червня співробітники Служби безпеки України під час обшуку банківського сейфу К.Вишинського виявили понад $ 200 тис., пістолет "Браунінг 1906" і прямий трудовий договір між фігурантом справи і МІА "Россия Сегодня".

6 липня Вишинського було повідомлено про ще одну підозру - в незаконному зберіганні зброї і боєприпасів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики