Цензор.НЕТ

24.08.18 19:14

Вселенський патріарх Варфоломій привітав українців із Днем Незалежності

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з патріархом Константинопольським Варфоломієм.

Вселенський патріарх Варфоломій привітав українців із Днем Незалежності

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт глави держави.

"Теплі вітання всім українцям, охопленим любов'ю Константинопольської Матері-Церкви", - сказав Вселенський патріарх.

Президент України подякував Варфоломію і розповів про вранішню молитву за Україну.

Співрозмовники обговорили подальші дії на шляху створення єдиної помісної православної церкви України.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що вирішив звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві Томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

1-3 вересня в Константинополі відбудеться Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви. В експертних церковних колах вважають, що на зборах буде порушено питання автокефалії української, а також македонської церков. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської і Московської церкви відповідно.

На 10 вересня в Константинополі призначено черговий Собор, на якому питання Томосу для української церкви може бути оформлено вже юридично.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики