Цензор.НЕТ

25.08.18 21:09

Кум Путіна Медведчук вважає провокацією американців ситуацію з фільмом про Стуса

Кум президента РФ Віктор Медведчук вважає, що історія з фільмом про українського поета і дисидента Василя Стуса - це провокація проти нього з боку США.

Кум Путіна Медведчук вважає провокацією американців ситуацію з фільмом про Стуса

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112.

"Я не знав про те, що знімається фільм про Стуса. Мене це жодним чином, зокрема і зараз не цікавить. Я вже читав оцінки, і перше, що прочитав про цей фільм, - це інтерв'ю і оцінку сина Стуса, який сказав, що цей фільм смішний для нього. Я не знаю, наскільки він є цінним для історії, для долі самого поета", - сказав Медведчук.

"Ця провокація - один з етапів того, що роблять сьогодні американці. У нас є доказ цього. Тобто вони постійно провокують. Це з ряду того, що робиться, бо Медведчук сьогодні займає публічну позицію, сьогодні Медведчук у публічній політиці, і Медведчук для них ворог. Я підтверджую - я для них ворог".

"Я  робитиму все, щоб Україна була незалежною і суверенною без впливу і управління з боку США. Це та чергова провокація, яка сьогодні, на жаль, є. І її ми теж переживемо. Я у справі Стуса, яка була 38 років тому, радію, що за 38 років американці нічого нового не знайшли. Історія перекручена", - додав кум Путіна.

"Я виконав офіційний обов'язок. Я не порушував закон, і численні комісії від адвокатури в роки незалежності України встановили мою правоту, що я мав рацію як адвокат. У зв'язку з цим мене п'ять разів переобирали президентом Спілки адвокатів України, починаючи з 1990-го року по 2005-й. Перед колегами я чистий. Перед долею і життєвим шляхом Стуса я чистий, все, що міг, я робив. Якби він не боровся з радянською владою, він би не був борцем за незалежність України", - додав він.

Нагадуємо, Медведчук був призначений адвокатом Стуса під час другого арешту українського поета в 1980 році. Поет був категорично проти Медведчука в ролі захисника.

Суд відбувався за зачиненими дверима. Стус був видалений із залу і вирок був зачитаний без його присутності. Медведчук підтримав звинувачення і визнав провину свого підзахисного за нього самого. Стус був засуджений на 10 років примусових робіт і 5 років заслання і помер у таборі.

Нагадаємо, 10 серпня актор Геннадій Попенко написав у Facebook, що з фільму "Стус" вирізали сцену фінального судового засідання над дисидентом, де його захищав Віктор Медведчук. За його інформацією, це сталося нібито через дзвінки з адміністрації Медведчука до творчого колективу фільму з вимогою прибрати всі згадки про нього.

Водночас режисер Роман Бровко стверджує, що сцену прибрали на прохання сина Стуса Дмитра, але він цей факт заперечує.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Мінкульту і Держкіно перевірити, чи правдиво  розказана історія про українського письменника і дисидента Василя Стуса у фільмі, який знімається за державні гроші.

З огляду на суспільний резонанс автори фільму про Василя Стуса вирішили повернути вилучену раніше зі сценарію сцену суду над поетом за участю адоката.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики