Цензор.НЕТ

27.08.18 11:49

Німеччині потрібне нове, збалансоване партнерство зі США, - глава МЗС ФРН Маас

Німеччина потребує нового збалансованого партнерства зі США.

Німеччині потрібне нове, збалансоване партнерство зі США, - глава МЗС ФРН Маас

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявив глава МЗС ФРН Гайко Маас, виступаючи в понеділок на посольській конференції в Берліні.

"Нам потрібне нове, збалансоване партнерство зі США, щоб відіграти назад власне поле для дій з тим, щоб гнучко реагувати на нову реальність", - сказав міністр.

За його словами, у світовій зовнішній політиці більше немає нічого "само собою зрозумілого". І це стосується дій США, Росії, Китаю та інших великих політичних гравців, розбіжностей всередині Європейського Союзу.

"Америка насамперед стосується нас, німців, тому що ми турбуємося про майбутнє трансатлантичного партнерства. Тому що ми інвестували в це партнерство і часто отримували від нього особисту вигоду", - сказав Г.Маас.

Він зазначив, що США є для Німеччини "найважливішим партнером за межами Європи". "І ми маємо зробити все, щоб так було й надалі", - вважає він.

Тому ЄС слід переформулювати свою політику і знайти "новий тон" для розмов з Вашингтоном.

"Коли Європа перераховується разом з Росією і Китаєм як противник США, коли фактично між іншим існування НАТО ставиться під сумнів, то це не просто риторика. З'являється нова стратегічна реальність, з якою нам доводиться мати справу", - заявив міністр.

За його словами, у зв'язку з цим необхідно активніше співпрацювати зі США у сфері безпекової політики, необхідно більше інвестувати в проблемні регіони - як фінансово, так і політично. Серед таких регіонів він назвав Західні Балкани, Африку та Близький Схід.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики