Цензор.НЕТ

28.08.18 17:01

Валенса відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії номінувати Сенцова на Нобелівську премію миру, - Нищук

У Польщі пропонують висунути кандидатуру українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова в кандидати на Нобелівську премію миру.

Валенса відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії номінувати Сенцова на Нобелівську премію миру, - Нищук

Про це на своїй сторінці в Фейсбуке написав міністр культури України Євген Нищук, передає Цензор.НЕТ.

"Мій добрий друг і колега - керівник Польської кіноакадемії Даріуш Яблонски щойно повідомив мені надзвичайну новину - пан Лех Валенса - лауреат Нобелівської премії миру, президент Польщі (1990-1995 рр.) і засновник легендарної польської "Солідарності", відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії виступити із заявою на захист Олега Сенцова, якого незаконно утримують у російській в'язниці і який голодує вже 107 днів, і номінувати його на Нобелівську премію миру! Це надзвичайна новина, яка має стати відомою в усьому світі і, упевнений, допоможе врятувати життя українському режисерові! Я ще раз дякую нашим польським друзям за таке рішення! Дружба між нашими народами - не слова, а багаторічна історія! Спасибі ще раз! Олег, як ніхто інший, гідний такої премії!" - написав Нищук.

Валенса відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії номінувати Сенцова на Нобелівську премію миру, - Нищук 01

Лех Валенса

Валенса відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії номінувати Сенцова на Нобелівську премію миру, - Нищук 02

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичного співтовариства.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра О.Сенцова Наталія Каплан повідомила, що він продовжує голодування в російській колонії, майже не встає. "Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав лист, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російського колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики