Цензор.НЕТ

29.08.18 14:15

Путін про підвищення пенсійного віку в РФ: Зволікати далі не можна

Президент Росії Володимир Путін виступив із телезверненням щодо пенсійної реформи.

Путін про підвищення пенсійного віку в РФ: Зволікати далі не можна

Він запропонував підвищити пенсійний вік для жінок не до 63, а до 60 років, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ру.

"Вік виходу на пенсію для жінок повинен бути 60 років, замість урядових 63, для чоловіків - 65 років", - заявив Путін.

Володимир Путін пояснив, що Росія стикається з підсумками демографічної ями 90-х, яка, за словами Путіна, порівнювана "з демографічними проблемами Великої вітчизняної війни". "Кожні 25-27 років у доросле життя, коли можна створювати сім'ї, заводити і ростити дітей, у нас входить набагато менше громадян, ніж могло і повинно було б. Зараз саме це, украй нечисленне покоління народжених в 90-ті, входить у працездатний вік. У зв'язку з цим ще більше зростає навантаження і на пенсійну систему, адже вона у нас побудована в основному на солідарному принципі. Висновок зрозумілий, скорочується працездатне населення - автоматично знижуються можливості для виплати та індексації пенсій. А значить, необхідні зміни", - говорить Путін.

За його словами, поступово настане час, "коли для індексації пенсій у держави не вистачатиме коштів". "А потім і сама регулярна виплата пенсій може стати проблемою, як це вже і було в 90-ті", - застерігає він.

Не хоче президент РФ і продовжити нарощувати фінансування Пенсійного фонду, покриваючи за рахунок федерального бюджету його дефіцит. Для цього поки є ресурси. У поточному році на ці цілі виділять із бюджету 3,3 трильйона рублів, із них 1,8 трильйона рублів безпосередньо на забезпечення виплати страхових пенсій. Без змін при цільовому значенні по середній пенсії в 20 тисяч рублів дефіцит Пенсійного фонду збільшився б в півтора раза, до 5 трильйонів рублів. "Для порівняння, це більше, ніж усі витрати на національну оборону та безпеку країни", - порівнює Путін.

"Обравши таке рішення, ми рано чи пізно зруйнуємо наші фінанси, будемо змушені залазити в борги або друкувати нічим не забезпечені гроші, із усіма наслідками, що випливають: гіперінфляцією та зростанням бідності. Не маючи ресурсів, не зможемо гарантувати надійну безпеку країни", - попереджає Путін, підводячи до висновку про необхідність змін. "Наша бездіяльність зараз або вжиття тимчасових "косметичних" заходів були би безвідповідальні", - підкреслює він.

"Протягом багатьох років я дуже обережно, а часом навіть із недовірою ставився до будь-яких пропозицій зі зміни пенсійної системи. Часом досить різко реагував на ці ідеї. Однак тенденції, що утворилися зараз у сфері демографічного розвитку та на ринку праці, об'єктивний аналіз ситуації показують, що зволікати далі не можна", - сказав Путін.

Необхідність змін пов'язана першочергово з потребою підвищення пенсійних виплат, які, завдяки реформі, тепер зростатимуть приблизно на тисячу рублів на рік.

Також президент Росії запропонував оформити громадянам, які протягом найближчих двох років планували вийти на пенсію, особливу пільгу - вийти на пенсію на шість місяців раніше нового пенсійного віку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики