Цензор.НЕТ

29.08.18 15:58

Заводи в окупованому Криму забруднюють Херсонщину, - Представник Президента в АРК Бабін

За інформацією чиновника, кримські заводи можуть виробляти хімічну зброю. Викиди від виробництва викликають у жителів Херсонської області рак, стверджує Бабін.

Заводи в окупованому Криму забруднюють Херсонщину, - Представник Президента в АРК Бабін

Вирішувати цю проблему мають правоохоронні органи України, заявив Постійний Представник Президента України в Автономній республіці Крим Борис Бабін. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Забруднення повітря та земель унаслідок незаконної діяльності підприємств на окупованій території в Криму відбувається і на материковій Україні в прикордонних до окупованого півострову районах Херсонської області. Жителі сіл Чаплинського району, проживаючи в межах видимості цих заводів, змушені щодня вдихати вихлопи, що йдуть із Криму", - розповів Бабін.

За словами чиновника, у деяких селах ситуація вже критична. Бабін обіцяє наполягати на тому, щоб у регіоні почали відповідний екологічний моніторинг. За його результатами правоохоронні органи зможуть притягнути до відповідальності тих бенефіціарів кримських підприємств, які перебувають на підконтрольній Україні території.

"Сподіваюся вкотре, що регіональні правоохоронні органи, які мають вирішувати питання Криму, передислокуються з Києва до Херсона та почнуть ефективно працювати над цими практичними кримськими справами, щоби це привело до конкретних процесуальних результатів", - сказав Представник глави держави в АРК.

Бабін стверджує, викиди продукує завод "Титан" в Армянську, а також содовий і бромний заводи в Красноперекопську.

Він не відкидає, що, можливо, на цих підприємствах окупанти потайки роблять хімічну зброю.

"Із урахуванням усіх відомих скандальних російських справ щодо використання хімічної зброї в Британії, я не відкидаю, що росіяни могли повернутися до виробництва компонентів хімічної зброї в Криму на відповідних підприємствах", - розповів чиновник.

Поки, за словами Представника Президента в АРК, притягнути до відповідальності за забруднення повітря нікого не вдалося.

"Дивлячись на жителів сіл Херсонщини, де онкологія вже зашкалює через ці викиди хімічної промисловості Північного Криму, маєш суперечливі почуття від дій окремих чиновників у погонах, які тільки тим і займаються, що перекладають у Києві папірці з теки в теку", - сказав Бабін.

"Ми чекаємо реакції та конкретних дій правоохоронних органів", - резюмував Постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін.

Нагадаємо, раніше стало відомо про екологічне лихо в північному Криму. За одну ніч металеві предмети на балконах місцевих жителів вкрилися липкою іржею, люди почали скаржитися на проблеми зі здоров'ям. Окупаційна влада Криму стверджує, що показники повітря на півострові перебувають у межах норми.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики