Цензор.НЕТ

29.08.18 23:45

З вересня в 100 школах стартує пілотний проект 2-го класу Нової української школи, - Міносвіти

Як повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, з початку нового навчального року в 100 школах України стартує пілотний проект 2-го класу Нової української школи.

З вересня в 100 школах стартує пілотний проект 2-го класу Нової української школи, - Міносвіти

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"У вересні 2018 року всі українські першокласники підуть до Нової української школи (НУШ). Водночас, у 100 школах України стартує пілот 2-го класу НУШ", - розповіла міністр.

Вона зазначила, що продовження пілотного проекту для другого класу проходитиме в тих школах, які брали участь у "пілоті" НУШ в 2017-2018 навчальному році, - по 2 класу в 4 школах на кожну область.

Однією зі змін є те, що на вивчення однієї теми відводиться не тиждень, а від 3 до 7 тижнів.

Під час підготовки модельних програм для 2 класу одним з головних викликів було забезпечити наступність з програмами першого класу. Так, вони передбачали вивчення тем з різноманітних сфер життя дитини. Учні їх засвоювали емпірично, через практичні роботи та дослідження цікавих та важливих для них проблем.

При цьому у програмах 2 класу ці теми згрупували за точками дотику та укрупнили. Проблемні питання зробили більш глибокі та філософські. Вони передбачають осмислення набутих раніше знань та умінь на вищому рівні узагальнення.

Наприклад, проблеми, які розв’язували учні першого класу в межах тем "Я школяр/школярка", "Наш клас", "Мої друзі", "Осіння мозаїка", "Моє довкілля", у другому класі будуть розглянуті через призму змін, які сталися за рік (тема "Зміни"); теми "Я мандрівник", "Ми дослідники", "Мої улюблені книжки", "Вода" – згруповані в тему "Способи пізнання" тощо.

Для вивчення кожної теми буде 4 складових, які повторюватимуться в кожній з них та забезпечуватимуть системність: пізнання себе, пізнання соціуму, пізнання природи, виведення нового знання, рефлексія

Така наступність тем та їх структура дозволить вийти на формування в учнів на кінець другого класу компетентностей та наскрізних умінь, які передбачені новим Державним стандартом початкової освіти. Тому новацією другого пілотного класу стане також поява інструменту для вимірювання компетентностей.

Крім того, у кінці вивчення кожної теми учням пропонуватиметься певний кейс (ситуація) та серія компетентнісних завдань до нього. Для оцінювання результатів розроблено відповідний інструментарій, що дозволить вчителеві та батькам відстежувати динаміку результатів учнів, яка фіксуватиметься в портфоліо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики