Цензор.НЕТ

30.08.18 13:49

Дисциплінарні палати ВРП розпочали перевірку достовірності суддівських декларацій

Дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя 29 серпня розпочали розгляд дисциплінарних справ, відкритих за поданнями ВККС щодо суддів, до яких у Комісії виникли претензії у зв'язку з їхніми деклараціями доброчесності та деклараціями родинних зв'язків.

Дисциплінарні палати ВРП розпочали перевірку достовірності суддівських декларацій

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судово-юридична газета".

Першою розпочала розгляд подань ВККС Третя дисциплінарна палата ВРП. 29 серпня палата розглянула дисциплінарну справу судді Ставищенського районного суду Київської області Тетяни Скороход.

У ВККС до судді виникли претензії у зв'язку з невідображенням нею в декларації доброчесності за 2016 рік факту винесення одного рішення про позбавлення прав на керування транспортним засобом особи, підозрюваної тодішньою ДАІ в участі в автопробігу в "Межигір'я" 29 грудня 2013 року.

31 січня 2017 року суддя подала вперше декларацію доброчесності за 2016 рік, у якій вказала, що не ухвалювала рішень щодо учасників масових акцій протесту в 2013-2014 роках. Однак насправді 15 січня 2014 року Т. Скороход все ж розглянула адміністративну справу за ст. 122-2 КУпАП (Невиконання водієм вимоги про зупинку) і позбавила громадянина права на керування транспортним засобом на три місяці.

28 лютого 2014 роки сама ж Т. Скороход звільнила позбавленого прав водія від відповідальності у зв'язку з набуттям чинності Закону "Про неприпустимість переслідування та покарання осіб, із приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". Дисциплінарну справу щодо судді пізніше було відкрито ВРП. Таким чином, на момент подання декларації доброчесності Т. Скороход знала про те, що її рішення часів подій Майдану стало предметом розглядів у Вищій раді правосуддя.

26 квітня 2017 року Третя дисциплінарна палата ВРП визначила, що суддя під час розгляду адміністративної справи допустила суттєві порушення норм права. Однак у зв'язку із закінченням строків, відведених законом для притягнення судді до відповідальності, дисциплінарну справу щодо судді було закрито.

У своє виправдання 29 серпня 2018 року Т. Скороход повідомила, що в січні 2017 року, коли вона подавала декларацію доброчесності вперше, ще не було будь-яких роз'яснень, що і як потрібно було в ній зазначати. Також вона повідомила, що на момент подання декларації ще не було рішення ВРП щодо її дисциплінарної справи. Сама ж суддя визнала, що відповідний пункт у декларації вона мала заповнити тільки після рішення дисциплінарної палати Ради правосуддя, тобто в разі констатації допущених нею порушень. "Ніякого бажання приховати, що я виносила таке рішення, у мене не було", - зазначила Т. Скороход, додавши, що йдеться про прикру помилку, яку вона повністю усвідомлює.

Як наслідок, Третя дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що в цьому випадку у судді був відсутній будь-який злий умисел, а помилку в декларації викликало її незнання тоді нюансів заповнення декларації доброчесності. Також Палата врахувала успішні показники роботи судді. Дисциплінарну справу судді, таким чином, було закрито.

Розгляд ще двох аналогічних дисциплінарних справ щодо судді Московського райсуду Харкова Алевтини Задорожної і судді Броварського міськрайонного суду Київської області Олени Кичинської поки було перенесено у зв'язку з відсутністю у дисциплінарної палати всіх необхідних документів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики