Цензор.НЕТ

30.08.18 14:19

Прокуратура завершила досудове розслідування у справі капітана "Норд" Горбенка

Прокуратура АР Крим завершила слідство у справі щодо капітана судна "Норд" Володимира Горбенка, підозрюваного в незаконному рибному промислі та порушенні в'їзду на тимчасово окуповану територію українського півострова Крим.

Прокуратура завершила досудове розслідування у справі капітана "Норд" Горбенка

Як передає Цензор.НЕТ, про це інформує прес-служба відомства.

"У середу, 29 серпня 2018 року, капітану судна СЧС "Норд" повідомлено про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою його у скоєнні незаконного рибного промислу та порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї", - ідеться в повідомленні.

Як зазначено, досудовим розслідуванням встановлено, що капітан судна "Норд" порушив порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї шляхом виходу судна з закритого морського порту "Керч" у Криму.

Окрім того, не маючи дійсних дозвільних документів на проведення промислового вилову водних біоресурсів, громадянин України за допомогою зазначеного судна здійснював незаконний рибний промисел в Азовському морі, додали в прокуратурі.

Після ознайомлення підозрюваного та його захисників із матеріалами кримінального провадження обвинувальний акт буде направлено до Апеляційного суду Києва для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.

Нагадаємо, Прикордонна служба України 25 березня затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії. Під час перевірки з'ясувалося, що судно відвідувало Крим, порушуючи українське законодавство.

4 квітня капітана заарештованого судна Володимира Горбенка, який є громадянином України, доставили в Херсон для обрання йому запобіжного заходу. Йому інкримінують ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України ("порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї").

7 квітня екіпаж "Норду" намагався прорватися в РФ. Суд розгляне спробу екіпажу заарештованого кримського судна "Норд" покинути материкову Україну.

Напередодні членів екіпажу судна "Норд" оштрафували за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Вранці 19 квітня двоє громадян України, членів команди сейнера "Норд", обманним шляхом виїхали з України в Білорусь, надавши на паспортному контролі документи громадян РФ, видані в генконсульстві РФ у Харкові. В українському прикордонному відомстві зазначили, що членам команди "Норд, які залишилися, "вкотре запропонували звернутися в органи Міграційної служби України для підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місця постійного проживання на законних підставах.

У посольстві РФ в Україні 20 квітня підтвердили, що членів екіпажу сейнера "Норд" не затримали і вони перебувають на території України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики