Цензор.НЕТ

30.08.18 14:46

Результати перевірки на детекторі брехні кандидатів на посади в ДБР не мають передаватися директору бюро, - керівник групи поліграфологів Морозова

Порядок використання поліграфа в Державному бюро розслідувань зобов'язував поліграфологів передавати результати поліграфних досліджень лише конкурсній комісії, яка виступала ініціатором їх проведення.

Результати перевірки на детекторі брехні кандидатів на посади в ДБР не мають передаватися директору бюро, - керівник групи поліграфологів Морозова

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу сказала керівник групи поліграфологів, яка проводила поліграфні дослідження майбутнього складу ДБР, Тетяна Морозова.

"Ми проводили тестування за Порядком проведення психофізіологічних досліджень із використанням поліграфа в ДБР, який був затверджений на засіданні Кабінету міністрів у травні минулого року. За цією редакцією Порядку було здійснено дослідження майже тисячі кандидатів для зовнішньої та 1-ї внутрішньої комісії. Зокрема, якщо говорити про зовнішню комісію, то за її ініціювання було протестовано 188 кандидатів, із яких комісія обрала 27 переможців", - зазначила вона.

Водночас, як пояснила Морозова, після нещодавніх змін, внесених до Порядку, поліграф вилучено з конкурсу як етап, тобто тестувати потрібно лише переможців - тих 27 осіб. "Таким чином, якщо за "старим" Порядком від 2017 року результати досліджень міг не побачити директор, то за "новим" 2018 року точно не будуть бачити члени конкурсної комісії. Ось така колізія. Хоча спеціалісти хотіли б, аби їх бачив і директор, і комісія", - зазначила експерт.

Отже, згідно з Порядком поліграфних досліджень, спеціалісти після тестування всі результати віддали комісії, яка виступала ініціатором тестування, зазначила Морозова, наголосивши, що поліграфологи не мали права передавати результати нікому іншому.

"Згідно зі ст. 13 Закону України "Про ДБР", директори територіальних органів і працівники центрального апарату ДБР призначаються на посаду директором ДБР за поданням конкурсної комісії. Про передачу результатів поліграфних перевірок у законі, на жаль, нічого не сказано. Тобто подання - це єдиний документ, який мав передаватися від комісії до керівника ДБР", - констатувала Морозова.

Як повідомлялося, 28 серпня директор ДБР Роман Труба заявив, що не призначатиме переможців конкурсу на керівні посади в Держбюро розслідувань через знищення конкурсною комісією результатів проходження ними поліграфа.

Директор ДБР зазначив, що серед переможців на керівні посади у 27 територіальних управліннях відомства опинилися фігуранти кримінальних справ про незаконне збагачення, кандидат, який "тісно спілкується з представниками сепаратистів", а також два куми, котрі "разом розпочинали свій робочий шлях, разом просувалися кар’єрною драбиною".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики