Цензор.НЕТ

03.09.18 17:31

Загрози життю Сенцова немає, - Москалькова

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявляє, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов не приймає їжу, але отримує поживні суміші, і загрози його життю немає.

Загрози життю Сенцова немає, - Москалькова

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє РИА Новости.

"Голодування він (Сенцов - ред.) офіційно оголосив і дійсно їжу не приймає, але він погодився на прийняття поживних сумішей. Дуже важливо, що його підтримують з дотриманням всіх норм і правил, і його життю сьогодні немає загроз. Ми постійно, щодня отримуємо від лікарів необхідну інформацію", - сказала Москалькова.

Вона також заявила, що "зустрічалася з ним, проводила відеоконференцзв'язок", але не уточнила, про яку дату йдеться.

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичного угруповання.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра О.Сенцова Наталія Каплан повідомила, що він продовжує голодування в російській колонії, майже не встає. "Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав листа, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російського колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен наголосила, що ситуація з Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики