Цензор.НЕТ

05.09.18 13:18

Продан звільнився з посади в.о. глави ДФС за власним бажанням, - Маркарова (оновлено)

Виконувач обов'язків Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан подав заяву на звільнення за власним бажанням. Кабмін оголосив конкурс на заміщення вакантної посади глави відомства.

Продан звільнився з посади в.о. глави ДФС за власним бажанням, - Маркарова (оновлено)

Про це повідомила в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Питання, яке ми з вами вже давно дискутували, це проведення конкурсу на позицію глави ДФС. Проведення такого відкритого та прозорого конкурсу є дуже важливим для подальшої реформи, зокрема ДФС. Сьогодні уряд ухвалив рішення про початок та оголошення такого конкурсу", - сказала вона після урядового засідання в середу.

О.Маркарова також зазначила, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Національній службі з питань держуправління та Міністерству фінансів розпочати процедури з проведення такого конкурсу.

"Щоб уникнути конфлікту інтересів, в.о.голови ДФС прийняв рішення звільнитися за власним бажанням, уряд це рішення підтримав. До проведення конкурсу виконувати обов'язки глави ДФС буде Олександр Власов", - сказала вона, уточнивши, що О.Власов три роки очолював спецпідрозділ податкової міліції ДФС "Фантом".

"Розпочаті урядом заходи щодо боротьби з контрабандою, з електронними сервісами в ДФС будуть продовжені... Одне з головних завдань - підготовка прозорого конкурсу на главу ДФС", - сказав О. Власов.

"Чудово розумію, що до конкурсу буде привернуто увагу суспільства, бізнесу, міжнародних партнерів України. Напевно, побачимо спроби політизувати процес... Щоб уникнути конфлікту інтересів і будь-яких спекуляцій з цього приводу, попросив призначити уряд іншого в.о. глави ДФС", - заявив М.Продан.

Новина оновлюється ...

Раніше Генпрокурор Юрій Луценко заявив: "Є грубі правопорушення Продана на посаді виконувача обов'язків голови ДФС". У відповідь Продан заявив: "Готовий відповісти на запитання правоохоронців, мені нема чого приховувати". Продана підтримав прем'єр Гройсман: "Якщо у правоохоронців є питання до в.о. глави ДФС Продана, нехай вони їх поставлять". Потім Луценко заявив: "У мене є претензії до в.о. глави ДФС Продана". У відповідь Гройсман заявив: "ДФС протягом місяця оприлюднить прізвища тих, хто займався контрабандою лісу".

Тим часом, екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак повідомив: "Спецназ СБУ прийшов обшукати Продана, але його зупинив фіззахист ДФС - скандал вирішувався на рівні президента". На думку головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова: "Обшуки СБУ в ДФС - це удар Порошенка по Гройсману в боротьбі за митницю".

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у рамках експерименту для підвищення митних надходжень розширив повноваження поліцейських з контролю над митниками, ухваливши постанову від 20 червня і дозволивши поліцейським цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через держкордон.

Генпрокурор Ю.Луценко заявляв, що представники Нацполіції, допущені до митних постів, не матимуть повноважень, оскільки, відповідно до Митного кодексу, поліцейські на території митного контролю позбавлені всяких повноважень.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на початку липня заявив, що, доки він очолює уряд, М.Продан буде керівником ДФС.

9 липня були проведені обшуки в квартирі начальника Головного управління ДФС України у Вінницькій області Руслана Осмоловського, тоді правоохоронці вилучили дві банківські картки та мобільний телефон. У той же день відбулися обшуки у двох водіїв в.о. глави ДФС М.Продана.

Генпрокуратура також заявила, що в 2014 році на території Вінниці було створено "стійке ієрархічне об'єднання - злочинна організація, до складу якої, за інформацією слідства, увійшли посадові особи органів ДФС". "Зокрема, у 2015-2016 роках члени цієї злочинної організації забезпечили призначення на найбільш важливі посади в органах ДФС України своїх представників, організувавши таким чином систему управління, у якій учасники злочинної організації вплинули на ухвалення всіх важливих рішень щодо діяльності зазначених органів", - стверджує Генпрокуратура.

Уряд України призначив М.Продана в.о. глави ДФС на початку липня 2016 року. До цього він з березня 2016 року обіймав посаду заступника начальника Центрального офісу з обслуговування великих платників податків, а з вересня 2014 року очолював Головне управління ДФС у Вінницькій області.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики