Цензор.НЕТ

05.09.18 18:54

Інформація про результати клінічних випробувань і побічні ефекти ліків стане відкритою, - МОЗ

Верховна Рада 4 вересня ухвалила закон, що передбачає розголошення результатів доклінічних досліджень і клінічних випробувань ліків.

Інформація про результати клінічних випробувань і побічні ефекти ліків стане відкритою, - МОЗ

"Протягом 6 місяців МОЗ України розробить і затвердить Порядок, за яким результати випробувань ліків будуть доступні для українців. Після цього буде з'являтися інформація про результати клінічних досліджень конкретних препаратів, які присутні на українському ринку", - цитує Цензор.НЕТ прес-службу МОЗ.

Крім того, доступною стане інформація про лікувальний ефект і побічні реакції, які виникали під час застосування препарату.

"Тобто кожен українець зможе переконатися, що препарат, який він купує або йому призначає лікар, дійсно безпечний і ефективний", - підкреслюють у відомстві.

Водночас, МОЗ України гарантує захист персональних даних пацієнтів, які брали участь у клінічних випробуваннях. Також не буде розголошуватися інформація, що є комерційною таємницею.

"Право на доступ до інформації про результати клінічних досліджень є загальносвітовою практикою. Відтепер і українське законодавство в цьому питанні приведено до норм законодавства ЄС. МОЗ України підтримує цей закон, адже він дозволить запобігти недобросовісну конкуренцію і попередити звернення лікарських засобів з недоведеною ефективністю та безпекою", - впевнені у відомстві.

Зазначимо, що ухвалений ВР проект закону №4074 передбачає внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" (щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики