Цензор.НЕТ

05.09.18 20:45

Денісова звернулася до представників ООН щодо сприяння у поверненні рибалок судна "ЯМК-0041" в Україну

Минуло 4 місяці з дня затримання прикордонниками Федеральної Служби Безпеки Російської Федерації екіпажу українського судна "ЯМК-0041".

Денісова звернулася до представників ООН щодо сприяння у поверненні рибалок судна "ЯМК-0041" в Україну

Про це нагадує Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

За її інформацією, капітан судна - громадянин України Віктор Новицький - затриманий за нібито незаконний видобуток водних біологічних ресурсів. "ФСБ порушила проти нього кримінальну справу за ч. 3 ст. 256 Кримінального кодексу РФ. Він досі утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя (у так званому "ФКУ СИЗО №1 УФСИН России по Республике Крым") на території тимчасово окупованого Криму", - зазначила Денісова.

"Члени екіпажу Сергій Калиниченко, Руслан Скрипник, Геннадій Отичко та Олег Блока змушені перебувати в Криму, оскільки їх позбавили паспортів. На чоловіків тиснуть, їх залякують. Вони повністю виснажені фізично і психологічно. Це може призвести до неминучих трагічних наслідків. Члени екіпажу змушені винаймати житло, за яке платять з власної кишені. Від цього рідні – у боргах, беруть позики та розпродають майно", - підкреслює омбудсмен.

Вона заявила, що чотири місяці майже щотижня адресно зверталася до державних органів РФ, але не отримала жодної відповіді.

Своїми діями Російська Федерація порушила права людини на свободу, особисту недоторканість та свободу пересування, які передбачені у ст. 3, 9 та 13 Загальної декларації прав людини, ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 9, 12 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та ст. 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

"Я звертаюся до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, до Голови Ради ООН з прав людини Воїслава Шуца, Голови Комітету ООН з прав людини Юджи Івасави, Голови Комітету ООН проти тортур Йенса Модвіга, Голови Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням Малкольма Еванса, Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, Президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню Миколи Гнатовського з проханням вплинути на ситуацію та посприяти негайному поверненню незаконно утримуваних громадян України на Батьківщину", - йдеться в зверненні Денісової.

Нагадаємо, 4 травня російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно (порт приписки Очаків) на захід від мису Тарханкут в окупованому Росією Криму.

МЗС України називає затримання українського судна "узурпацією суверенних справ України"щодо прилеглих до півострова акваторій і "порушенням Конвенції ООН із морського права і звичайного міжнародного права". 8 червня суд залишив під арештом капітана затриманого біля берегів Криму українського судна "ЯМК-0041" Віктора Новицького.

У липні інших чотирьох рибалок українського судна "ЯМК-0041" випустили з російського прикордонного управління в Балаклаві. Однак, за словами адвоката Еміля Курбедінова, із Севастополя вони виїхати не можуть.

У Держприкордонслужбі відразу заявляли, що обмін екіпажів українського судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками, і кримського судна "Норд", затриманого українськими прикордонниками, неможливий, оскільки всі ці рибалки є громадянами України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики