Цензор.НЕТ

06.09.18 13:53

Верховна Рада ухвалила закон, що зрівнює в правах жінок і чоловіків у ЗСУ

Жінки проходитимуть військову службу на рівних із чоловіками.

Верховна Рада ухвалила закон, що зрівнює в правах жінок і чоловіків у ЗСУ

Парламент ухвалив Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях". Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН. За рішення проголосували 247 народних депутатів.

Закон визначає, що жінки виконують військовий обов'язок на засадах рівності з чоловіками. Це включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі і дотримання правил військового обліку.

Виняток становлять лише випадки, передбачені законодавством з питань охорони материнства і дитинства.

Тепер жінки-військовослужбовці отримають рівний з чоловіками доступ до посад і військових звань і рівний обсяг відповідальності.

Закон зрівнює граничний термін можливості укладення контракту для жінок. Це означає, що вони будуть встигати вислужити вищі офіцерські посади.

Нововведення скасовує обмеження під час призначення військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження і звільнення від проходження служби.

Закон набуває чинності через десять днів з дня його опублікування.

Нагадаємо, нещодавно президент Петро Порошенко назвав кількість жінок-військовослужбовців у ЗСУ. За його словами, в українській армії за контрактом служать 25 тисяч жінок, з них понад три тисячі - офіцери. В цілому в лавах ЗСУ служать і працюють понад 55 тисяч жінок, уточнив глава держави.

За даними Генштабу, статус учасника бойових дій в Україні мають близько 7000 жінок. 116 нагороджені державними нагородами, чотири з них - посмертно.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики