Цензор.НЕТ

06.09.18 14:43

Ситуаційна кімната Порошенка має інфраструктуру, як у Білому домі, - Шимків

Колишній заступник глави Адміністрації Президента Петра Порошенка Дмитро Шимків пишається створенням ситуаційної кімнати в Адміністрації Президента з інфраструктурою, як у Білому домі США.

Ситуаційна кімната Порошенка має інфраструктуру, як у Білому домі, - Шимків

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді", повідомляє Цензор.НЕТ.

"Це конкретна кімната з можливістю під’єднання до відкритих і закритих джерел інформації, об'єднувати весь інформаційний простір, в якому працює президент з людьми, які ухвалюють рішення", – каже Шимків.

На запитання, хто входить до цієї кімнати, колишній заступник глави АП зазначив: "Ситуаційна кімната збирається залежно від тематики. Коли ми говоримо про економічні питання, то це завжди буде прем'єр, президент, буде міністр економіки, міністр фінансів, далі залежно від елементів може бути запрошений голова НБУ".

Шимків пояснив, як вона функціонує: "На багатьох різних екранах виводиться інформація. Ви одразу бачите стан справ. Люди все обговорюють, а на екранах є цифри, факти, оперативна інформація і так далі. Це значно збільшує ефективність ухвалення рішень… Може бути військовий кабінет – це генштаб, міністр оборони, голова СБУ".

Шимків зазначив, що кімнату побудували з нуля: "І мережа, і захист, і навчені люди, і підготовка до кібератак. Цього взагалі не було".

За його словами, серверне обладнання кімнати зібране з кількох джерел: "Дуже часто кажуть – а як же ви шукали це обладнання? Ми пішли, подивилися, хто взагалі закуповував у країні великі сервери і що вони з ними роблять. З'ясувалося, що ЦВК колись на вибори купила велику стійку "заліза". Я питаю, а де це все? Та воно стоїть в Укртелекомі. Вам треба? Ні. Ми пишемо запит і нам передають. Супер, сервер вже знайшли", – розповів Шимків.

"Потім НБУ зменшував кількість відділень, у них залишалося "залізо". Ми спитали в Нацбанку, у вас там буде щось? Так, будемо роздавати, аукціони, пишіть заявку. Мої хлопці поїхали, подивилися, що там у них. Кажуть – класно, от це і це ми хочемо взяти. Можна? Можна. Держава все рівно вже витратила кошти. Тобто ми шукали, де тільки можна знайти обладнання. А далі фахівці все правильно збирали", – пояснив він.

За словами Шимківа, ситуаційна кімната має належний рівень захисту для цілком таємної розмови. "Є певне обладнання, яке вмикається і кімната перетворюється на закритий бункер. Але це нормальні вимоги", – каже він.

На запитання, чи можуть її прослухати співробітники СБУ або НАБУ, Шимків зазначив: "Якщо вмикається певний рівень обладнання, то неможливо зняти звук".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики