Цензор.НЕТ

07.09.18 18:07

Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві

У рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїх екзархів у Києві.

Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав позаштатний радник Президента України Олег Медведєв.

"Чорним по білому. Офіційна заява Вселенського Патріархату. Готується надання автокефалії! Для цього призначено екзархів", - написав він, пославшись на оголошення Генерального Секретаря Святого та Священного Синоду.

У повідомленні йдеться, що "в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїх екзархів у Києві його Преосвященство Архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів та його Преосвященство Єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх відповідних країнах у Вселенському Патріархаті".

Як повідомлялося, 17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати Томос про Єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.

19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію.

Священний Синод Вселенського патріархату в Константинополі прийняв до розгляду звернення президента України і вирішив почати процедуру, необхідну для надання автокефалії УПЦ.

Глава інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що за підсумками 2 вересня загальні збори (Синаксис) єпископату Вселенського патріархату розглядає питання надання Томосу про автокефалію для України в наміченому напрямку: "... справа Томосу рухається так, як необхідно".

Президент України Петро Порошенко наголосив, що Вселенський патріархат на своїх зборах ухвалив рішення про можливість надавати право державам на створення помісної соборної православної церкви (зокрема в Україні) без урахування позиції Російської православної церкви.

Синод Вселенського патріархату в жовтні може ухвалити рішення про надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики