Цензор.НЕТ

09.09.18 19:27

Сенцов розпочав роботу над новим фільмом, - Дінзе

Український політв'язень у РФ Олег Сенцов, який оголосив голодування в російській колонії, приступив до роботи над черговим фільмом з чорновою назвою "Номери".

Сенцов розпочав роботу над новим фільмом, - Дінзе

Як повідомляє Цензор.НЕТ, слова адвоката Дмитра Дінзе на своїй сторінці в Facebook передав журналіст Антон Наумлюк.

"Він все ще не дуже добре виглядає, але відмовляється припиняти голодування, незважаючи на те, що всі політичні шляхи для повернення його та інших українських політв'язнів України були пройдені. У колонії його вмовляють написати прохання про помилування і перейти від голодування в іншу юридичну площину, але він відмовляється", - розповів Дінзе.

Захисник привіз Сенцову матеріали, пов'язані з фільмом, для узгодження.

Журналіст зазначає, що тривала голодовка Сенцова в колонії викликає роздратування, проте переводити режисера до цивільної лікарні там не хочуть, зазначаючи, що він однак залишиться в юрисдикції ФСВП. Сенцова відвідав уповноважений з прав людини у Ямало-Ненецькому АО Анатолій Сак. Після деяких перебоїв із доставкою листів, зараз всі повідомлення до Сенцова доходять.

Сенцов розпочав роботу над новим фільмом, - Дінзе 01

Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичного угруповання.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра О.Сенцова Наталія Каплан повідомила, що він продовжує голодування в російській колонії, майже не встає. "Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав листа, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російського колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен наголосила, що ситуація з Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики