Цензор.НЕТ

11.09.18 00:11

Суддя Баєва поскаржилася на погрози через відмову її чоловіка, Труби, призначити 27 кандидатів у керівництво ДБР

Суддя Шевченківського районного суду міста Львова Олександра Баєва, яка є дружиною директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, звернулася до Вищої ради юстиції та до генерального прокурора з повідомленням про втручання в її діяльність як судді.

Суддя Баєва поскаржилася на погрози через відмову її чоловіка, Труби, призначити 27 кандидатів у керівництво ДБР

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє в понеділок прес-центр судової влади України.

"Баєва О.І. повідомила, що 7 вересня 2018 року на її мобільний телефон у мобільному додатку Viber почали надходити текстові повідомлення з погрозами і вимогами вплинути на її чоловіка з метою здійснення ним певних дій, пов'язаних з його професійною діяльністю, а саме, призначити осіб на відповідні посади", - йдеться в повідомленні.

У надісланих текстах зазначено, що в разі нездійснення чоловіком судді цих дій Вищою радою юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України будуть спрямовані заяви про звільнення Баєвої О.І. з посади судді. Крім того, автором повідомлень зазначено, що у нього є відомості про факти, які дискредитують її як суддю і будуть використані для подальшого звільнення її з посади.

Крім того, автором повідомлень зазначено таке: "Будемо змушені зняти з себе відповідальність за все те, що може відбуватися з вами далі".

Як повідомляє суддя, такі повідомлення і дзвінки надходили неодноразово у вечірній і нічний час доби.

Суддя Баєва вважає такі дії неприпустимими і протиправними, а тому звернулася в ВРП і до генерального прокурора з повідомленням про втручання в її професійну діяльність.

Згідно зі статтею 73 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" ці повідомлення внесені до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведена перевірка викладених суддею фактів і ухвалено відповідне рішення.

Нагадаємо, наприкінці серпня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відмовився призначати рекомендованих комісією 27 кандидатів на керівні посади в ГБР.

За його словами, в липні зовнішня комісія знищила результати поліграфа кандидатів до Держбюро розслідувань. Труба також повідомив, що деякі кандидати є фігурантами кримінальних розслідувань. "Про майно кандидатів, про гектари землі, про їхню причетність або непричетність до незаконного отримання коштів має дати відповідь НАЗК. Відповідь на всі ці запитання ми могли почути в результатах поліграфа", - сказав він.

5 вересня на засіданні парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності член зовнішньої конкурсної комісії ДБР, народний депутат Микола Паламарчук звинуватив у ситуації, що склалася, директора Бюро. Крім того, нардеп упевнений, що в діях Труби "є порушення закону", і з цим він планує звернутися в ГПУ.

Сам Роман Труба на засідання парламентського комітету не з'явився, пославшись на зайнятість. Замість себе він відправив першу заступницю директора ДБР Ольгу Варченко. За її словами, Труба не погоджував зі своїми заступниками рішення відмовити в призначенні 27 кандидатам на керівні посади в ДБР.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики