Цензор.НЕТ

10.09.18 21:16

Розвідку в Україні знищували цілеспрямовано, - офіцери ГУР

До початку агресії РФ керівництво держави і командування ЗСУ проводили системну політику зі зменшення чисельності армії і числа озброєнь за рахунок підрозділів розвідки, що суттєво послабило позиції ЗСУ на момент початку війни з Росією.

Розвідку в Україні знищували цілеспрямовано, - офіцери ГУР

Про це колишні співробітники Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України полковники Юрій Сніщук і Дмитро Соболєв повідомили в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Guildhall, передає Цензор.НЕТ.

"До початку війни в 2014 році до розвідки в Україні ставилися неправильно і саме розвідку скорочували насамперед. Саме тих, які повинні були працювати на лінії зіткнення. Це дуже негативно відбилося на стані ЗСУ на початку війни", - сказав полковник Сніщук.

"Розвідка в Україні фінансувалася за залишковим принципом. Наприклад, у 2007 році у нас були сили швидкого реагування, але навіть польоти літаків-розвідників всередині цих сил і підготовка екіпажів здійснювалася за принципом: розвідці - "копійки", все інше - на бойову авіацію", - додав Сніщук.

Інформацію про цілеспрямоване скорочення чисельності ЗСУ за рахунок розвідувальних підрозділів підтвердив полковник військової розвідки Дмитро Соболєв.

"У 2007 році було прийнято рішення про скорочення рот, зменшувалася чисельність розвідувальних батальйонів. А згодом взагалі відбулося скорочення всіх розвідбатів. У тому ж колишньому 13-му армійському корпусі, переходячи на систему оперативного командування, було скорочено цілий розвідувальний батальйон. Ми вступили у війну, маючи 4 оперативні командування і на них лише 2 розвідувальні батальйони", - розповів полковник Соболєв.

"Досвід провідних країн показує - навіть якщо держава не веде активні бойові дії і проводить оптимізацію Збройних сил, то там відбувається скорочення бойових підрозділів, або певних частин забезпечення, а роль і значення розвідки навпаки підвищується. У нас (в ЗСУ - ред.) все відбулося з точністю навпаки. Якщо взяти співвідношення скорочених підрозділів розвідки (2006 - 2014 рр.), як виду оперативного забезпечення і бойових підрозділів, то розвідка у відсотковому співвідношенні була скорочена набагато більше. До початку війни, в ЗСУ, як у командувачів армійськими корпусами, так і в оперативного командування, не було розвідки як такої. Ми були як сліпі кошенята, самотужки ніхто не міг нічого зробити", - вважає розвідник.

За словами розвідників, паралельно з ладу ЗСУ необґрунтовано виводилися всі засоби радіоелектронної розвідки, зокрема, системи Р-381 "Таран". "Те, що в 2007-му році були скорочені підрозділи радіоелектронної розвідки - це злочин", - підсумував Дмитро Соболєв.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики