Цензор.НЕТ

11.09.18 17:08

Паралельний імпорт дасть змогу здешевити багато товарів, - депутати

У парламенті нагадали про досвід Грузії, де міжнародний принцип вичерпання прав на торговельні марки стимулював зниження цін на багато товарів на 30-70%.

Багато імпортних товарів в Україні можуть подешевшати, якщо в українському законодавстві запрацює режим офіційного паралельного імпорту, що передбачений урядовим євроінтеграційним законопроектом №4614, який зараз розглядається парламентом, повідомляють Українські новини.

"Мене завжди дивувало, чому багато товарів у нас в Україні стоять на 20, 30, іноді на 50% більше, ніж у сусідніх країнах, наприклад, в Польщі. Подорожчання створюється за рахунок митних перешкод в нашому законодавстві, які дозволяють мінімізувати конкуренцію. Фракція "Самопоміч" завжди виступає за створення рівних конкурентних умов для ведення бізнесу та за міжнародний принцип вичерпання торгових марок", - заявив народний депутат Олександр Опанасенко під час розгляду іншого урядового законопроекту №5699, яким передбається закріплення в Україні цього міжнародного принципу.

По суті, принцип вичерпання прав на торговельні марки полягає в тому, що після першого продажу товару у покупця є можливість розпоряджатися ним на свій розсуд - в тому числі, ввозити його в іншу країну в режимі паралельного імпорту.

Режим паралельного імпорту діє в багатьох країнах світу - наприклад, у Південній Кореї, Новій Зеландії, Чилі, Швейцарії та США (з деякими обмеженнями) - і передбачає, що товари може ввозити не лише їх виробник, але й будь-який інший легальний покупець.

"Міжнародний принцип вичерпання торгових марок необхідний для того, щоб у нас був не монопольний, а конкурентний ринок безпосередньо", - упевнений Опанасенко.

З ним згоден і його колега, голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

"Ми підтримуємо цей дуже важливий законопроект. При цьому команда Радикальної партії принципово наполягає, щоб в ньому був збережений вкрай важливий міжнародний принцип вичерпання прав на торговельні марки в Україні. Це дозволить, з одного боку, захистити українських виробників, з іншого - знизити ціни для споживачів", - упевнений Галасюк.

При цьому народний депутат нагадав про досвід Грузії.

"Після того, як в Грузії повернули міжнародний принцип вичерпання прав (раніше він не діяв через лобіювання деяких міжнародних корпорацій), ціни на багато товарів знизилися на 30-70%", - заявив Галасюк.

Запровадження принципу "паралельного імпорту" дозволить також прискорити проходження товарів через митницю. Так як митні органи не повинні будуть кожен раз шукати власника торгової марки товару, що імпортується, щоб перевірити, чи дотримані права інтелектуальної власності.

За даними Державної фіскальної служби (ДФС), за минулий рік на кордоні України 9,7 тис. разів призупиняли митне оформлення товарів через питання інтелектуальної власності, при цьому, лише у 14 випадках були відкриті реальні адміністративні справи через підробку товарів.

Законопроект №4614 підтрималоГоловне науково-експертне управління Верховної Ради, запропонувавши його прийняти в першому читанні.

Варто зазначити, що законопроект №4614 був розроблений Міністерством фінансів України спільно з ДФС та поданий урядом ще в 2016 році в рамках євроінтеграції та зближення України з ЄС у митній сфері. Нагадаємо, 3 вересня Президент зареєстрував у Раді зміни до Конституції, які закріплюють євроінтеграційні устремління України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики