Цензор.НЕТ

11.09.18 19:43

Поліція розслідує три версії викидів хімікатів на півночі окупованого Криму, зокрема, саботаж РФ

Слідчий відділ Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі проводить розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст.241 КК України (забруднення атмосферного повітря) - стосовно хімічних викидів в окупованому Криму та Херсонщині

Поліція розслідує три версії викидів хімікатів на півночі окупованого Криму, зокрема, саботаж РФ

У прес-службі управління уточнюють, що кримінальне провадження за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря) розпочато 4 вересня, коли на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму та відповідні повідомлення з'явилися в ЗМІ, передає Цензор.НЕТ.

На даний час слідчі здійснюють першочергові слідчі дії: допити свідків, направлення запитів до компетентних органів щодо наявності на території можливих джерел забруднення, а також до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров’я.

"У ході розслідування слідчими висунуто декілька версій:

На сьогодні вже проведено необхідні слідчі дії з прикордонниками, які госпіталізовані до військового шпиталю м. Одеси. У них взято біологічні зразки для відповідних досліджень. Також взято зразки ґрунту, води та повітря на півдні Херсонської області, які направлені на відповідні дослідження в експертні установи. Проводяться слідчі дії на Херсонщині, забрудненої токсичними викидами, звідки евакуйовано дітей.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, наприкінці серпня з'явилася інформація про те, що з хімзаводу через спеку почали випаровуватися шкідливі речовини. Прикордонники Херсонського загону виявили перевищений вміст хімічних речовин у повітрі.

Окупаційна влада Криму оголосила, що завод "Кримський титан" буде зупинено на два тижні. Дітей дошкільного та шкільного віку масово вивозять із міста.

Президент України Петро Порошенко запросив дітей з Армянська оздоровитися в Херсонській області. Водночас за даними Херсонської ОДА, залежно від вітру 6 сіл на Херсонщині потрапляють до зони дії викидів із заводу "Титан". Станом на 7 вересня через викиди з "Титана" із семи сіл Херсонщини вивезли на оздоровлення 193 дитини і 4 вагітні жінки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики