Цензор.НЕТ

11.09.18 22:23

У ґрунті на адмінмежі з окупованим Кримом перевищено вміст сульфатів і хлоридів, у воді Чорного моря - розчиненого кисню, - Держекоінспекція

Низка проб ґрунту, відібраних Державною екологічною інспекцією України 5 вересня в шести селах Херсонської області, показав підвищений вміст сульфатів і хлоридів.

У ґрунті на адмінмежі з окупованим Кримом перевищено вміст сульфатів і хлоридів, у воді Чорного моря - розчиненого кисню, - Держекоінспекція

"Порівняно з пробами відібраними 31 серпня 2018 року в с. Першоконстянтинівка (точка № 3), вміст сульфатів збільшився з 78,2 мг/куб. дм до 119,32 мг/куб. дм, біля свердловини питної води на території Преображенківської сільської ради (точка № 2) вміст сульфатів збільшився з 312,8 мг/куб. дм до 617,4 мг/куб. дм, хлоридів з 46,15 мг/куб. дм до 103,0 мг/куб. дм", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби Держекоінспекції.

За даними відомства, порівняно з торішніми показниками зріс вміст сульфатів також у пробі, відібраній біля КПП "Каланчак".

Крім того, в Держекоінспекції відзвітували про проби води, взятої 6 вересня в Чорному морі. "Згідно з результатами досліджень, у відібраних пробах води Чорного моря в зоні відповідальності Інспекції в межах Каланчацького та Скадовського районів Херсонської області: вміст розчиненого кисню перебуває в межах 7,1 - 7,4 мгО2/дм3 (при нормативі 6,0 мгО2/дм3); перевищень нормативних значень вмісту сірководню не виявлено; водневий показник рН в межах норми", - інформують у відомстві.

Нагадаємо, наприкінці серпня з'явилася інформація про те, що з хімзаводу через спеку почали випаровуватися шкідливі речовини. Прикордонники Херсонського загону виявили перевищений вміст хімічних речовин у повітрі.

Окупаційна влада Криму оголосила, що завод "Кримський титан" буде зупинено на два тижні. Дітей дошкільного та шкільного віку масово вивозять із міста.

Президент України Петро Порошенко запросив дітей з Армянська оздоровитися в Херсонській області. Водночас за даними Херсонської ОДА, залежно від вітру 6 сіл на Херсонщині потрапляють до зони дії викидів із заводу "Титан". Станом на 7 вересня через викиди з "Титана" із семи сіл Херсонщини вивезли на оздоровлення 193 дитини і 4 вагітні жінки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики