Цензор.НЕТ

12.09.18 14:47

Операції з трансплантації нирок стануть дешевшими, МОЗ покриє частину витрат, - Супрун

Міністерство охорони здоров'я України має намір частково покривати вартість операції з трансплантації нирок.

Операції з трансплантації нирок стануть дешевшими, МОЗ покриє частину витрат, - Супрун

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Наступного тижня на Бюджетному комітеті будуть розглядатися зміни розподілу коштів на програму трансплантації, щоб частину грошей виділити на створення інформаційної системи для донорів і реципієнтів. МОЗ планує частково оплачувати медичні послуги за операції з трансплантації нирок. Будуть оплачуватися послуги лікарням, які можуть робити такі операції", - сказала Супрун.

Зазначимо, в Україні щороку зростають витрати в бюджеті на фінансування програми лікування за кордоном. У 2017 році на програму було закладено понад 203 млн грн, а в бюджеті 2018 - 389 млн грн. При цьому кількість громадян, які звертаються по допомогу для лікування за кордоном, зростає. За період 2015-2017 року в середньому на таку допомогу громадянам було витрачено понад 1,2 млрд грн.

МОЗ розробило проект постанови, який дозволить використовувати для лікування українських пацієнтів кошти, що залишилися на рахунках зарубіжних клінік. Проект постанови був направлений на узгодження центральним органам виконавчої влади 23 серпня. Державна аудиторська служба і Державна казначейська служба вже погодили проект без зауважень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики