Цензор.НЕТ

12.09.18 17:43

Українського журналіста Романа Сущенка етапують у колонію наприкінці вересня, - Фейгін

Керівництво України може спробувати домовитися про обмін журналіста, вважає адвокат.

Українського журналіста Романа Сущенка етапують у колонію наприкінці вересня, - Фейгін

Українського журналіста Романа Сущенка, якого засудили в Росії до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство, можуть етапувати до місця відбування покарання наприкінці вересня або на початку жовтня. Про це його захисник Фейгін заявив у коментарі виданню "ГОРДОН", передає Цензор.НЕТ.

"Ми ще не отримали на руки апеляційного вироку. Його нам нададуть упродовж шести-семи днів. Почитаємо, що там, і залежно від цього будемо вибирати подальшу тактику. Безумовно, вирок ми оскаржимо. Не відкидаю, що дійдемо і до ЄСПЛ. Час є, терміни не підтискають. Треба зрозуміти, чому не врахували наших доводів, щоб зменшити строк хоча б до 10 років. Я вже не кажу про виправдання, на якому ми наполягали. Адже захист не визнає провини Сущенка", – сказал Фейгін.

На думку адвоката українській владі варто переключити свою увагу з режисера Олега Сенцова на Сущенка і спробувати звільнити останнього.

"Вище керівництво України може спробувати домовитися із РФ про обмін Сущенка на когось із тих, хто цікавий Москві. Можливо, є сенс перейти із Сенцова на Сущенка і спробувати звільнити його. Але це моя особиста думка. Куди можуть етапувати Сущенка – невідомо. Цю інформацію приховують до моменту його прибуття у колонію. Тут ми нічого зробити не можемо. Навіть якщо ми подаємо касацію, його все одно етапують. Це не пов'язані речі", – резюмував Фейгін. 

Як повідомлялося, 4 червня Мосміськсуд засудив українського журналіста Р.Сущенка до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство (ст. 276 КК РФ). Сьогодні, 12 вересня, Верховний суд Росії визнав законним вирок українському журналісту Романові Сущенку, засудженому на 12 років колонії суворого режиму за шпигунство. 12 вересня Сущенка в Росії остаточно засудили на 12 років в колонії строгого режиму.

Нагадаємо, ФСБ Росії 30 вересня 2016 року в Москві затримала кореспондента українського агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Його назвали "співробітником української розвідки", який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що становлять державну таємницю". Сущенкові висунуто звинувачення в шпигунстві (ст. 276 КК РФ, покарання за якою передбачає до 20 років позбавлення волі). Підсудний перебуває під вартою. Сущенко свою провину не визнав у повному обсязі.

Його адвокат Марк Фейгін заявив, що Сущенко готовий написати Путіну прохання про помилування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики