Цензор.НЕТ

12.09.18 23:58

Катастрофа в Армянську стала наслідком дій окупаційної влади з підйому артезіанської води, - Гримчак

За словами заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій, на відновлення Криму підуть довгі роки.

Про це заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак заявив в інтерв'ю УНІАН, інформує Цензор.НЕТ.

"Відсутність води і неправильні дії окупаційної влади по підйому артезіанської води призведе до засолення ґрунтів та техногенних катастроф, що і сталося. Степовий Крим практично став безводним. Щодо постраждалих кримських територій, то ми не маємо доступу до них, не можемо оцінити збиток за фактом", - каже Гримчак.

За словами заступника міністра, на відновлення Криму підуть довгі роки.

"У 1954 році, коли півострів був приєднаний до України, він був напівпустелею, там був суцільний солончак, на якому нічого не росло. Після будівництва Північно-Кримського каналу вода пішла на півострів, що і дало можливість займатися там сільськогосподарською діяльністю. Але для цього знадобилося 10 років. Стільки часу солончаки вимивали прісною водою. Сіль пішла вниз, і земля стала придатною для використання. Через брак води після її відключення Україною, на півострові почали бурити додаткові артезіанські свердловини, чого не можна було робити. Як результат – сіль піднялася на поверхню. Коли Крим повернеться під управління України, доведеться знову мити сіль роками і відновлювати все те, що стало вмирати, як після катастрофи в Армянську. Одне тільки – виставимо рахунок Росії", - заявив Гримчак.

Нагадаємо, наприкінці серпня з'явилася інформація про те, що з хімзаводу через спеку почали випаровуватися шкідливі речовини. Прикордонники Херсонського загону виявили перевищений вміст хімічних речовин у повітрі.

Окупаційна влада Криму оголосила, що завод "Кримський титан" буде зупинено на два тижні. Дітей дошкільного та шкільного віку масово вивозять із міста.

Президент України Петро Порошенко запросив дітей з Армянська оздоровитися в Херсонській області. Водночас за даними Херсонської ОДА, залежно від вітру 6 сіл на Херсонщині потрапляють до зони дії викидів із заводу "Титан". Станом на 11 вересня через викиди з "Титана" з півдня Херсонщини евакуйовано 405 дітей.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики