Цензор.НЕТ

15.09.18 09:58

Чиновник Пенсійного фонду попався на розкраданні 600 тис. грн держкоштів, - ГПУ

Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт щодо чиновника головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, звинуваченого в розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах через підставних осіб і незаконні рахунки.

Чиновник Пенсійного фонду попався на розкраданні 600 тис. грн держкоштів, - ГПУ

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

"Генеральною прокуратурою України за результатами досудового розслідування затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно чиновника головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, який здійснюючи несанкціоновані втручання в роботу автоматизованих систем Пенсійного фонду та незаконні операції з використанням електронно-обчислювальної техніки, заволодів коштами Державного бюджету України на загальну суму понад 605 тис. грн, крім того вчинив замах на заволодіння у такий же спосіб коштами у розмірі понад 813 тис. грн.

Зокрема, чиновник  незаконно втручався в роботу автоматизованих систем Пенсійного фонду, де у електронній формі створював пенсійні справи на вигаданих ним неіснуючих насправді осіб, внаслідок чого таким особам безпідставно нараховувалися кошти як пенсійні виплати, які перераховувалися на попередньо оформлені злочинцем на підставних осіб та контрольовані ним же банківські рахунки, і далі  знімалися у готівковій формі через банкомати.

Дії чиновника кваліфіковано за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 361 та ч. 1 ст. 209 КК України.

Стосовно обвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 528 600 грн, яка внесена винуватцем під час розслідування.

Розслідування здійснювалося Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.

Підтримання державного обвинувачення забезпечуватиме Генеральна прокуратура України,"– зазначили у відомстві.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики