Цензор.НЕТ

16.09.18 17:15

Після підвищення прохідного балу до медичних вишів кількість тих, хто вступив, скоротилася на 28%, - МОЗ

Кількість першокурсників у медичних вищих навчальних закладах скоротилася в середньому на 28% порівняно з попередніми роками. Причиною став бар'єр у 150 балів. Його відтепер мають подолати абітурієнти на ЗНО для вступу в такі заклади.

Після підвищення прохідного балу до медичних вишів кількість тих, хто вступив, скоротилася на 28%, - МОЗ

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла радник міністра охорони здоров'я Інна Совсун, передає Цензор.НЕТ.

"Ми побачили ефект за кількістю набору. Більшою мірою це за рахунок контрактників, оскільки переважна кількість бюджетників все-таки долає бар'єр у 150 балів. Натомість  скорочення щодо контрактників були суттєвими. Раніше, на жаль, на контракт можна було вступити з дуже низькими балами. Це не є провиною університетів, це системна проблема", - розповіла вона.

Нагадаємо, в межах реформи медичної освіти зріс прохідний бар'єр балів, які мають набрати абітурієнти для вступу на медичні спеціальності у виші.

Цого року на спеціальності "Стоматологія", "Медицина" і "Педіатрія" могли вступити лише ті абітурієнти, які набрали понад 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів - біології, хімії або математики. Це сприятиме тому, що професію лікаря здобуватимуть кращі, зазначають у МОЗ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики