Цензор.НЕТ

17.09.18 09:34

Санкції проти РФ через вторгнення в Україну - спосіб продемонструвати невдоволення США нецивілізованою поведінкою, - Перрі

Сполучені Штати Америки планують притягнути Росію до відповідальності через ситуацію в Україні.

Санкції проти РФ через вторгнення в Україну - спосіб продемонструвати невдоволення США нецивілізованою поведінкою, - Перрі

Про це міністр енергетики США Рік Перрі розповів в інтерв'ю російському виданню "Комерсант", пише Цензор.НЕТ.

"Розбіжності, які існують між США та Росією, усім відомі. США неодноразово жорстко критикували дії Росії, зокрема її вторгнення в Україну. Ми вважаємо таку поведінку неприйнятною. Турбує нас і питання транзиту (російського газу через територію України. - Ред.). Росія явно має намір покарати Україну", - заявив міністр у відповідь на запитання, що може зробити Москва, щоб уникнути санкцій.

За його словами, США збираються притягнути Росію до відповідальності.

"Послухайте: ми - громадяни світу. Ми лідери в енергетичній сфері. США не можуть сказати: "Робіть що хочете, нам все одно, головне, що ми продовжуємо заробляти гроші". Ми твердо відстоюватимемо принципи цивілізованої поведінки. Вторгнення на територію суверенної країни - це не цивілізована поведінка. І ми це чітко дали зрозуміти. (Санкції. - Ред.) - це одна з можливостей висловити невдоволення подібними діями. Це саме стосується втручання Росії в роботу центрів управління нашими електромережами. І виборів. Президент США днями підписав виконавчий указ, у якому чітко записано: якщо ви вживаєте протиправні дії щодо суверенних виборів у США, це не залишиться без наслідків. Ми про це попереджаємо прямо і недвозначно", - зазначив Перрі.

Водночас є сфери, де США можуть співпрацювати з Росією.

"Продовження діалогу в цих галузях може стати кроком на шляху суттєвого поліпшення американо-російських відносин. Невтручання (з боку Росії. - Ред.) у (листопадові. - Ред.) вибори (до Конгресу. - Ред.) поже послати сигнал. Визнання мінських угод (щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. - Ред.) може послати сигнал. Так, скасування санкцій - це тривалий шлях, тим паче, що на це треба було б згоди Конгресу. Але і президент США, і я особисто налаштовані на те, щоб робочі відносини між нашими країнами покращилися, щоб ми могли співпрацювати", - пояснив міністр.

На його думку, імовірність запровадження нових санкцій щодо російського енергетичного сектору і "Північного потоку-2" існує.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики