Цензор.НЕТ

17.09.18 12:55

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення Договору про дружбу з Росією

Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення Договору про дружбу з Росією

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Так, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, підтримано пропозиції Міністерства закордонних справ України щодо припинення Україною дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Український МЗС має заявити РФ про бажання України припинити дію Договору відповідно до його 40-ї статті і внести у встановленому порядку на розгляд Президенту України проект Закону України про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, підписаного 31 травня 1997 .

Також, відповідно до рішення РНБО, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору та підстави припинення.

Як зазначила Представник Президента у Верховній Раді України, народний депутат України Ірина Луценко під час засідання погоджувальної ради лідерів фракцій та груп, на засіданні Ради нацбезпеки і оборони "було погоджено позицію держави щодо непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".

Вона повідомила, що до 30 вересня Російську Федерацію буде поінформовано нотою МЗС України, а Главою держави буде внесений до Парламенту відповідний законопроект відповідно до статті 24 Закону України "Про міжнародні договори України".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики