Цензор.НЕТ

18.09.18 16:47

Верховний Суд визнав, що ВККС не має права встановлювати вимоги до висновків Громадської ради доброчесності

Верховний Суд України задовольнив позов Громадської ради доброчесності (ГРД) і визнав Регламент Вищої кваліфікаційної комісії суддів незаконним у частині, яка стосується ГРД і обмежувала її дії.

Верховний Суд визнав, що ВККС не має права встановлювати вимоги до висновків Громадської ради доброчесності

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив голова Ради громадського контролю НАБУ, член Громадської ради доброчесності (ГРД) Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook.

"Верховний Суд задовольнив позов ГРД і визнав Регламент ВККС незаконним в частині, яка стосується ГРД і обмежувала її дії", - написав він.

Координатор ГРД, юрист Галина Чижик підкреслила, що тепер ВККС не має права встановлювати вимоги до висновків Громадської ради доброчесності.

Нагадаємо, 23 березня в ВККСУ заявили, що Комісія бере до уваги висновки ГРД, але деякі надані матеріали не відповідали регламенту і попросили усунути неточності.

26 березня Громадська рада доброчесності заявила про свій вихід з процесу оцінки суддів, щоб не легітимізувати його. "Менше ніж за рік Вища кваліфікаційна комісія суддів України хоче переатестувати понад 5000 суддів. 23 березня одна з колегій ВККС за півтори години встигла провести співбесіди з 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання - конвеєр, єдина мета якого - зберегти суддям посади і відзвітувати про "успішне завершення" реформи. Як наслідок, вже в "реформованих" судах виявляться і судді Майдану, і судді, які часто відвідують окуповані території, що загрожує національній безпеці країни, і судді, доходи яких не відповідають задекларованим доходам, і судді, які причетні до винесення довільних рішень, які стали предметом розгляду ЄСПЛ", - йдеться в заяві ГРД.

ВККС заявила, що продовжує оцінювання суддів без Громадської ради доброчесності після виходу останньої з процесу.

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявив, що проти бойкоту переатестації суддів з боку ГРД.

Верховний Суд визнав, що ВККС не має права встановлювати вимоги до висновків Громадської ради доброчесності 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики