Цензор.НЕТ

18.09.18 18:09

Для нейтралізації пропаганди потрібно задіяти державні органи, а не бити журналістів, - Найєм про інцидент із кореспондентом каналу "NewsOne"

Народний депутат України Мустафа Найєм вважає, що бити журналістів навіть пропагандистського каналу не можна. Необхідно використовувати владні повноваження державних органів для припинення пропаганди.

Для нейтралізації пропаганди потрібно задіяти державні органи, а не бити журналістів, - Найєм про інцидент із кореспондентом каналу "NewsOne"

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці

Найєм зазначив: "На будь-якій війні є неписані правила. Наприклад, не стріляти в медиків і водоносів, навіть якщо це переодягнені медики і водоноси. Не тому, що це особлива каста недоторканних. А тому що якщо всі почнуть стріляти в санітарів, рятувати поранених буде нікому по обидва боки фронту.

Точно так само не можна бити журналіста. Незалежно від того, які ЗМІ він представляє. Навіть якщо хтось вважає окремо взяту акцію протесту своєю особистою війною.

Не тому, що журналісти особливі. А тому, що це погано закінчується. Для суспільства, для протестуючих і особисто для того, хто сьогодні вдарив журналіста, а колись захоче довести, що били його самого, стріляли або порушували його права. Тому що без камери, мікрофона і журналіста це неможливо. І банально, бо наступного разу, коли і якщо людей розстрілюватимуть, показувати не буде кому - ні суду, ні суспільству.

Не подобається телеканал, вважаєте його діяльність антидержавною - є відповідні органи, в які можна звернутися з фактами порушення закону; не подобається власник - та сама історія. Корінь зла - там. А бити журналіста - це слабкість і дурість.

І якщо вже до кінця бути чесним, агресія стосовно конкретного журналіста - це, в тому числі, наслідок злочинної бездіяльності відповідальних органів. Першою до бойкоту NewsOne закликала президентська фракція, оголосивши його роботу антидержавною, власників - проросійськими, а керівників - зрадниками.

При цьому жоден орган, відповідальний за припинення подібної діяльності на це не відреагував - ні Нацрада, ні СБУ, ні РНБО, ні особисто президент Петро Порошенко, який згідно із законом має повноваження звернутися до Радбезу з пропозиціями про санкції. Атаки на інституції, на ЗМІ та активістів - це і їхня провина.

Весь патріотизм і сміливість звелися до розривання сорочки на трибуні і рішучого заклику до бойкоту. А я впевнений, що у держави мають бути і є дієвіші й ефективніші інструменти. Особливо з урахуванням війни і десятків тисяч постраждалих".

Як передає Цензор.НЕТ, 17 вересня кореспондента телеканалу NewsOne Дарину Білер вдарили під час включення в прямий ефір під будівлею ГПУ в Києві.

Пізніше поліція затримала нападницю.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики