Цензор.НЕТ

18.09.18 17:35

Обвинувачення проти відповідальних за катастрофу МН17 незабаром висунуть у суді, - заступник глави МЗС Зеркаль

Обвинувачення проти відповідальних за катастрофу МН17 на Донбасі найближчим часом висунуть на суді.

Обвинувачення проти відповідальних за катастрофу МН17 незабаром висунуть у суді, - заступник глави МЗС Зеркаль

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці написала заступник міністра закордонних справ із питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

Зеркаль зазначила, що оприлюднені 17 вересня "знахідки" Міноборони Росії щодо обставин катастрофи MH17 є російською тактикою створення "димової завіси" й інформаційних вкидань.

Обвинувачення проти осіб, відповідальних за збиття літака, найближчим часом будуть пред’явлені для розгляду в суді. Паралельно триватимуть провадження щодо міжнародно-правової відповідальності, у тому числі справа у Міжнародному Суді ООН, яку ініцювала Україна. 

Крім того, вона додала, що спільна слідча група України, Австралії, Бельгії, Малайзії і Нідерландів вивчили всі можливі версії катастрофи і на даний момент єдиною доведеною версією подій є збивання літака за допомогою ЗРК "Бук" М1, який належав РФ.

Нагадаємо, 17 вересня в Міноборони РФ заявили, що ракета, якою було збито малайзійський "Боїнг" рейсу MH-17 на Донбасі у 2014 році, була виготовлена ​​на Долгопрудненському підприємстві в Підмосков'ї в 1986 році і того ж року нібито була відправлена ​​до військової частини, розташованої в Україні. В Україні назвали ці заяви Міноборони РФ черговим фейком.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Цензор.НЕТ неодноразово повідомляв про хід розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили "Боїнг", точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети "БУК-М1-2". Комплекс "БУК-М-1-2" був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети "БУК". Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи перш, ніж уразити людей.

У листопаді 2015 року Президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН в розслідуванні трагедії "Боїнга" рейсу МН-17.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольними Україні територіями східної частини країни. Позов, у якому РФ і В.Путін вказуються як відповідачі і який вимагає компенсацію $ 10 млн за кожного пасажира, був поданий 9 травня.

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "БУК", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (на той час перебувало під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року було збито зенітно-ракетним комплексом "БУК", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ВС, яка дислокується в Курську.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики