Цензор.НЕТ

18.09.18 20:29

Україна закликає держави-члени ООН і міжнародні організації посилити тиск на РФ для звільнення українських політв'язнів, - Клименко

Постійний представник України Юрій Клименко виступив під час загальних дебатів у рамках пункту порядку денного "Ситуація в області прав людини, які вимагають уваги з боку Ради" на 39-й сесії Ради ООН із прав людини.

Україна закликає держави-члени ООН і міжнародні організації посилити тиск на РФ для звільнення українських політв'язнів, - Клименко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Представництва, Юрій Клименко звернув увагу на масові грубі порушення прав людини Російською Федерацією на окупованих нею українських територіях. Постпред привернув увагу до ситуації з незаконно ув'язненими Росією українськими громадянами, в тому числі Олегом Сенцовим і Володимиром Балухом, закликавши держави-члени ООН і міжнародні організації здійснити подальші кроки для посилення тиску на Російську Федерацію з метою їх якнайшвидшого звільнення.

Нагадаємо, 27 грудня 2017 року відбувся один із наймасовіших обмінів полоненими між Україною та самопроголошеними терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР".

Спочатку передбачався обмін 74 українців на 306 прибічників бойовиків. Однак частина прибічників терористів відмовилася повертатися на окуповані території. Це найбільший обмін полоненими між сторонами з 2015 року.

Крім того, 24 січня 2018 року звільнили військовослужбовця Романа Савкова, який був заручником у бойовиків.

На початку березня Росія повернула викрадених українських прикордонників Марцоня і Дзюбака в обмін на прикордонників РФ Кузнєцова і Кулуба.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики