Цензор.НЕТ

18.09.18 21:13

Перша автотраса в Україні, яка відповідає всім європейським стандартам, може з'явитися на Донбасі, - Омелян

Україна планує реалізувати з Німеччиною проект зі створення сучасної інфраструктури на Донбасі.

Перша автотраса в Україні, яка відповідає всім європейським стандартам, може з'явитися на Донбасі, - Омелян

Про це міністр інфраструктури України Володимир Омелян сказав кореспондентові Укрінформу після зустрічей у Берліні з німецькими колегами, зокрема, міністром економіки й енергетики Петером Альтмайєром і держсекретарем Мінтрансу, передає Цензор.НЕТ.

"Ми розглядаємо зараз можливість розвитку доріг на сході України, зокрема, траси Запоріжжя-Маріуполь, на яку, за ініціативою Президента, передбачається виділити близько 1 млрд грн у проекті бюджету наступного року. Плюс залучення додаткових коштів у рамках позики німецького уряду", - повідомив міністр.

Він уточнив, що йдеться про 90 млн євро, які будуть спрямовані на будівництво доріг, у першу чергу, в Донецькій і Луганській областях.

Нині йде узгодження цієї проектної угоди, допрацьовується німецькою стороною.

"Це буде цікавий проект. У разі його реалізації, це буде перша дорога в Україні, побудована з урахуванням усіх європейських стандартів, у тому числі з точки зору екологічних норм, переходів для тварин і так далі, що ми часто бачимо в ЄС, але чого поки що немає у нас", - зазначив Омелян. Глава Мінтрансу пояснив, що обговорюються дві дороги, проте поки що рано говорити, які саме.

Омелян за дорученням Президента України офіційно озвучив пропозицію до Німеччини взяти шефство над Краматорськом. "Відреагували в принципі позитивно", - зауважив він. Тепер потрібно розробити механізми, обсяги і модальність такої можливої кооперації.

Німеччина, нагадав міністр, уже активно допомагає Україні у будівництві і відновленні інфраструктури, знищеної російськими бойовиками. Ще в 2014 році на це було виділено 500 млн євро кредитної допомоги з боку уряду ФРН (незв'язаний кредит під гарантії уряду). Саме у рамках цього кредиту зараз розглядаються проекти будівництва доріг на сході.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики