Цензор.НЕТ

18.09.18 22:10

Верховний Суд визнав невиправданою люстрацію екс-глави комісії суддів Самсіна

Люстрація може бути використана тільки для усунення або суттєвого зменшення загрози, яку становить суб’єкт люстрації

Верховний Суд визнав невиправданою люстрацію екс-глави комісії суддів Самсіна

Такого висновку дійшов Верховний Суд (ВС) у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши 18 вересня 2018 року адміністративну справу за позовом до Вищої ради правосуддя про визнання незаконним та скасування рішення, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ВС.

"Суд задовольнив позовні вимоги позивача, визнав незаконним та скасував рішення Вищої ради правосуддя від 25 квітня 2017 року № 988/0/15-17 про визнання порушення суддею Верховного Суду України вимог щодо несумісності та звільнення його з посади. Також суд скасував ухвалу Вищої ради правосуддя від 23 травня 2017 року № 1223/0/15/-17 про залишення без розгляду заяви позивача про звільнення з посади судді Верховного Суду України у відставку", - сказано в повідомленні.

У рішенні наголошується, що люстрація "може бути використана тільки для усунення або суттєвого зменшення загрози, яку становить суб’єкт люстрації, створенню життєздатної вільної демократії шляхом використання суб’єктом службового становища з метою порушення прав людини або блокування процесу демократизації".

"Надаючи оцінку спірному рішенню ВРП з урахуванням принципів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського Суду з прав людини, колегія суддів встановила порушення принципу пропорційності, оскільки в цьому випадку втручання у права особистості (звільнення позивача на підставі порушення вимог щодо несумісності) не виправдовують мету люстраційного процесу", - повідомляють у ВС.

У рішенні також зазначено, що позивач мав намір самостійно відсторонитися від здійснення державної влади, надавши заяву про відставку 11 липня 2016 року, "що вже було б результатом, на який спрямована люстраційна процедура".

"Оцінюючи пропорційність обмежень, застосованих до позивача, з урахуванням поданої ним заяви про відставку, по відношенню до легітимної мети (очищення влади), якої прагнули досягти органи державної влади, суд вважає їх непропорційними, невиправданими та такими, у яких немає необхідності у демократичному суспільстві", - резюмують у рішенні.

Як пише Радіо Свобода, прес-служба не називає імені люстрованого, але називає номер його справи, яке відповідає справі Ігоря Самсіна.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя звільнила суддю Верховного Суду, колишнього голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна за законом "Про очищення влади" (люстрації) у квітні 2017 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики