Цензор.НЕТ

18.09.18 23:17

Рада Європи звинуватила поліцію Угорщини у жорстокому поводженні з мігрантами

Комітет Ради Європи із запобігання тортурам і нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню розкритикував поліцію Угорщини за жорстоке поводження з нелегальними мігрантами.

Рада Європи звинуватила поліцію Угорщини у жорстокому поводженні з мігрантами

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон, про це йдеться в доповіді, оприлюдненій 18 вересня.

Делегація комітету відвідала табори біженців у жовтні 2017 року. У доповіді наводять свідчення людей, які зазнали, за їхніми словами, жорстокого поводження, коли угорська поліція намагалася вислати їх на територію Сербії.

Мігранти із Сирії, Афганістану та Іраку зокрема розповіли, що поліцейські цькували їх собаками, били палицями і розпорошувавали перцевий газ просто в обличчя. Лікар, що супроводжував делегацію комітету, зафіксував травми, які підтверджують ці слова. Комітет звинуватив угорських силовиків у застосуванні тактики "видавлювання" мігрантів із транзитних зон.

За словами очевидців, поліцейські поштовхами гнали шукачів притулку на сербську територію. У доповіді наголошують, що в Угорщині відсутня процедура, яка регулює подавання скарги на насильницьке вислання із країни.

Сайт Ради Європи також наводить офіційну відповідь уряду Угорщини, у якій доповідь комітету названо "політичною". У Будапешті стверджують, що травм мігранти завдавали самі собі. Угорщина заперечує застосування "видавлювання", указуючи, що поліцейських сил у районі кордону недостатньо для проведення таких операцій.

Також у відповіді йдеться, що поліція лише брала участь у доправленні нелегалів, які потрапили вглиб країни, у прикордонні транзитні зони, де шукачі притулку могли тимчасово проживати і подавати документи на тимчасове перебування в Угорщині. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики