Цензор.НЕТ

19.09.18 07:55

Сподіваємося, що отримаємо Томос найближчим часом, оскільки вже почався незворотний процес, - Філарет

Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив тверду впевненість у тому, що Україна найближчим часом отримає Томос про автокефалію УПЦ.

Сподіваємося, що отримаємо Томос найближчим часом, оскільки вже почався незворотний процес, - Філарет

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це він повідомив у вівторок, виступаючи в Посольстві України в США перед представниками української громади.

"Зараз ми очікуємо від Вселенського Патріарха Томос про автокефалію Української православної церкви", - зазначив Філарет.

Він пояснив, що це означатиме створення єдиної УПЦ.

"А те, що залишиться від Московського патріархату, матиме ті ж права, як і всі українські церкви, однак не буде називатися Українською церквою", - зазначив він. Патріарх також наголосив, що автокефалія означатиме об'єднання всього суспільства і всього народу.

На прохання уточнити, скільки часу можуть тривати процедурні питання, він зауважив: "Сподіваємося, що отримаємо Томос вже найближчим часом, тому що почався вже незворотний процес. Томос буде, а коли - це вже вирішить Вселенський Патріарх і обставини".

Він пояснив, що, за процедурою, надання Томосу відбувається по-різному.

"Це може бути й дуже швидко, а може й трошки повільніше. Але це буде. Вселенський Патріарх уже направив екзархів - своїх послів - у Київ, які вже зустрічалися з церковним керівництвом, з президентом. Це свідчить про те, що сам процес уже пішов", - зауважив Філарет.

Коли Томос буде наданий, буде проведений Собор і оголошено про створення єдиної Української православної церкви, підсумував Філарет.

Пояснюючи мету візиту до США, Патріарх зауважив, що відвідує Америку щороку для зустрічі з парафіянами УПЦ. Крім того, паралельно відбуваються його зустрічі з представниками Конгресу, адміністрації США та експертної спільноти.

"Хочемо подякувати США за ту підтримку, яку вони надають Україні в боротьбі з російським агресором і сепаратистами на сході країни. Це і є мета мого візиту. Крім того - поінформувати, що відбувається в Україні", - зазначив Патріарх Філарет.

Нагадаємо, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

У відповідь на це 14 вересня Синод РПЦ припинив молитовне спілкування із Константинопольським патріархатом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики