Цензор.НЕТ

19.09.18 08:32

Північна Корея вирішила повністю демонтувати ракетний і ядерний полігони

Пхеньян ухвалив рішення про остаточний демонтаж ракетного полігону "Тончханн", йдеться у спільній заяві за підсумками міжкорейського саміту.

Північна Корея вирішила повністю демонтувати ракетний і ядерний полігони

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, заява була підписана лідером КНДР Кім Чен Ином і президентом Південної Кореї Мун Чже Іном.

У документі наголошується, що Північна Корея готова допустити на полігон іноземних спостерігачів для контролю.

КНДР планує демонтувати ядерний реактор у Йонбені згідно з дорученнями зі Сполученими Штатами, йдеться в заяві.

Демонтаж ядерного реактора в Йонбені передбачений домовленостями з денуклеаризації Корейського півострова, досягнутими на червневій зустрічі лідера КНДР Кім Чен Ина і президента США Дональда Трампа в Сінгапурі.

За словами Мун Чже Іна, дві корейські держави вперше домовилися про конкретні кроки в галузі денуклеаризації, Північна Корея також погодилася усунути "всі джерела конфліктів" на Корейському півострові. Сторони підтвердили готовність до активніших зусиль щодо перетворення Корейського півострова на "вільну від ядерної зброї зону миру".

Угода, що передбачає зниження напруженості й ризиків військових сутичок, підписана міністрами оборони двох Корей, передбачає низку конкретних заходів у цій сфері.

Зокрема, досягнуто домовленості про створення в Жовтому морі буферної зони, в якій не проводитимуться артилерійські стрільби та військово-морські навчання.

У районі демаркаційної лінії, що розмежовує дві держави, буде створена зона, вільна він наземних військових навчань і артилерійських стрільб.

Для запобігання зіткненням повітряних суден документ передбачає створення польотної зони.

Сторони скоротять кількість прикордонних постів.

Сторони досягли домовленостей щодо низки питань двосторонніх відносин.

Зокрема, до кінця 2018 року сторони домовилися почати роботи зі з'єднання залізничних і автомобільних доріг на заході та сході.

Лідери КНДР та Південної Кореї домовилися про формування єдиної корейської команди для участі в Олімпійських іграх та співробітництво в галузі спільного проведення Олімпіади 2032 року.

Кім Чен Ин заявив, що для подальшого розвитку відносин між двома державами згоден відвідати Сеул найближчим часом.

Раніше представник адміністрації президента Південної Кореї повідомив журналістам, що до порядку переговорів лідерів внесено три головні теми: покращення і розвиток міжкорейських відносин, просування переговорів щодо денуклеаризації між Північною Кореєю та США, а також зниження рівня військової напруженості й запобігання загрозі війни між півднем та північчю Корейського півострова.

Мун Чже Ін перед відльотом у Пхеньян заявив: "Мій візит у Північну Корею матиме велике значення, якщо він зможе привести до відновлення діалогу Північна Корея-США".

У вівторок Кім Чен Ин подякував Мун Чже Іну за зусилля щодо налагодження контактів із президентом США Дональдом Трампом і проведення першого північнокорейсько-американського саміту.

Раніше, як повідомлялося, лідер КНДР направив Д.Трамп послання з пропозицією про проведення другої зустрічі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики