Цензор.НЕТ

19.09.18 09:38

Трансформація "Укрзалізниці" призвела до хаосу на ринку залізничних перевезень, - ArcelorMittal

Трансформація ПАТ "Укрзалізниця" призвела до хаосу на ринку залізничних перевезень і ускладнила роботу великого бізнесу в Україні.

Трансформація "Укрзалізниці" призвела до хаосу на ринку залізничних перевезень, - ArcelorMittal

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це у вівторок у Києві на конференції Global Outlook 2018 Європейської бізнес асоціації заявив генеральний директор підприємств ArcelorMittal в Україні та Казахстані Парамжіт Калон (Paramjit Kahlon).

"Ситуація з "Укрзалізницею" за рік погіршилася. Компанія перебуває в стані трансформації, але ця трансформація призвела до хаосу. Наші відправлення скоротилися на 25%, і ми не знаємо, як це зупинити, як працювати наступного року", - сказав він.

За словами Калона, компанії вдалося реалізувати лише третину її планів з відправки концентратів у країни Східної Європи.

"Наша мета була щомісяця відправляти 300 тис. тонн, але ми відправляємо лише третину - близько 100 тис. тонн", - зазначив він.

Крім того, гендиректор ArcelorMittal наголосив на відсутності узгодженості в роботі керівництва "Укрзалізниці" в головному офісі і на місцях. При цьому бізнесу найчастіше доводиться мати справу саме з керівництвом місцевих філій, "яким байдуже, хто ними керує".

"У нас є 100 власних локомотивів, багато вагонів. Ми б хотіли, щоб вони їздили, але нам не дозволили. Не було згоди щодо цього питання з регіональним керівництвом "Укрзалізниці"", - заявив Калон.

Він також зазначив, що зараз ArcelorMittal перебуває під тиском, зокрема через наближення виборів.

"З наближенням виборів хаосу стає дедалі більше. Щойно уряд приходить до влади - корупція знижується. Але зараз, знову ж таки, крива йде вгору. І всі - як коти, яких чогось позбавляють: дряпаються, кусаються і сподіваються, що уряд не втручатиметься. Усі інспекції зараз на своєму піку. Ми зараз під більшим тиском, ніж раніше", - описав представник ArcelorMittal поточну ситуацію.

Водночас він зазначив, що великі інвестори не відчувають підтримки з боку української влади.

Серед проблем, що стоять сьогодні перед інвесторами, гендиректор ArcelorMittal назвав гостру необхідність у реформуванні трудового і податкового законодавства, відтік кадрів за кордон, завищену плату за оренду землі.

За словами Калона, компанія вклала в Україну з урахуванням покупки "Криворіжсталі" близько $10 млрд, тому вона "не втече", проте в такій ситуації вкладені кошти витрачаються неефективно, плани модернізації відкладаються, а потенційні інвестори в країну займають вичікувальну позицію.

Як повідомлялося, ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" (Дніпропетровська обл.) різко виступає проти підвищення так званої "інфраструктурної складової тарифів" за користування вагонами.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема арматури й катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики