Цензор.НЕТ

20.09.18 08:11

Питання реінтеграції Придністров'я в Молдову обговорюватимуться на референдумі, - Додон

Спосіб реінтеграції придністровського регіону в складі Республіки Молдова буде вирішений на референдумі.

Питання реінтеграції Придністров'я в Молдову обговорюватимуться на референдумі, - Додон

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Deschide.md, про це заявив президент Молдови Ігор Додон.

За його словами, конкретні сценарії реінтеграції обговорюватимуться після наступних парламентських виборів.

Додон зазначив, що після парламентських виборів у Молдові необхідно буде зробити подальші дії щодо вільного пересування на двох берегах Дністра і потрібно рухатися вперед у політичному діалозі. Придністровський регіон не може бути частиною іншого сценарію, крім як бути складовою Республіки Молдова, сказав він.

"Після парламентських виборів ми обговорюватимемо конкретні сценарії, як може проходити ця реінтеграція, і дуже важливо, що будь-яка форма реінтеграції, взаємоіснування буде обговорюватися з громадянами Республіки Молдова в рамках референдуму", - заявив президент Молдови під час передачі Moldova în direct на громадському телеканалі Молдова 1.

Після того як буде знайдено спільний знаменник у Кишиневі, варіант реінтеграції буде запропонований міжнародній спільноті. Водночас Додон каже, що після політичного вирішення придністровського конфлікту війська з території лівобережжя Дністра мають покинути зону, разом з озброєнням, яке там розміщується.

Нагадуємо, 22 червня 2018 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію "Про повне і беззастережне виведення зарубіжних збройних сил із території Республіки Молдова". За ухвалення резолюції проголосували 64 країни, проти - 15, утрималися 83 делегації.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики