Цензор.НЕТ

20.09.18 08:58

Рада сьогодні заслухає Порошенка, спробує призначити новий склад ЦВК та розгляне зміни до Конституції

Президент України в четвер, 20 вересня, виступить у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Рада сьогодні заслухає Порошенка, спробує призначити новий склад ЦВК та розгляне зміни до Конституції

Його виступ передбачено порядком денним пленарного засідання, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Щорічне послання Глави держави визначено першим питанням порядку денного.

Відразу після цього Рада планує розглянути законопроект №9037 "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)", який Президент 3 вересня вніс до парламенту.

Також депутати планують внести до порядку денного і направити до Конституційного Суду законопроект №6236 "Про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств".

Внесення до порядку денного та направлення на висновок КС потребують ще два законопроекти - №8329 та №8380 про внесення змін до статті 133 Конституції щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей на Січеславську та Кропивницьку відповідно.

Окрім того, до порядку денного пропонується внести проекти постанов щодо подальшої роботи над законопроектами №6773 та №7203, які передбачають внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності. У червні Конституційний Суд визнав обидва проекти такими, що не суперечать статтям 157 та 158 Основного закону.

У четвер Рада збирається звільнити з посади 13 із 15-ти членів Центральної виборчої комісії, термін повноваження яких минув, і призначити 14 нових, подання на яких Президент вніс до парламенту на початку лютого. Напередодні голова ВР Андрій Парубій у залі пленарних засідань підписав закон №9090 щодо збільшення чисельності ЦВК із 15 до 17 осіб і направив його на підпис Президенту Петру Порошенку.

Наступним питанням, згідно з порядком денним, визначено призначення на посаду суддів Конституційного Суду України за квотою парламенту.

ВР також внесла до порядку денного та прийме рішення щодо законопроекту №9026, ініційованого першим віце-спікером Іриною Геращенко. Цей проект стосується внесення зміни до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" і передбачає розблокування виплати соціальної допомоги сім’ям політв’язнів Кремля.

Рада також має намір розглянути в другому читанні й законопроект №6518 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів" і проект закону №8528 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання відпусток працівників театрів" (перше читання).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики