Цензор.НЕТ

20.09.18 15:53

Посол Канади Ващук назвав заборону Львівською облрадою російськомовного культпродукту дискримінаційною і недалекою, його підтримала посол Великої Британії

Посол Канади в Україні Роман Ващук розкритикував ухвалення Львівською обласною радою рішення про введення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

Посол Канади Ващук назвав заборону Львівською облрадою російськомовного культпродукту дискримінаційною і недалекою, його підтримала посол Великої Британії

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ухвалена у Львівській області заборона в сформульованому вигляді недалека, дискримінаційна і просто дурна. І я кажу це як носій української мови в діаспорі та послідовний захисник затвердження культурного продукту цією мовою, але також і різноманітності", - написав Р.Ващук у своєму мікроблозі в соцмережі Twitter.

Його підтримала посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. "Не можу не погодитися. Львівська область, ти можеш бути краще, ніж зараз демонструєш ... (І я кажу це, як фанат і людина, яка вивчає як українську, так і російську мови)", - написала вона в своєму мікроблозі в Twitter.

Як повідомлялося, рішення "встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України" на засіданні 18 вересня підтримали 57 депутатів облради з 84.

Також депутати рекомендували органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо введення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

У рішенні Львівської облради зазначається, що депутати прийняли його "щоб уникнути ескалації напруженості в суспільстві і недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; для захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора і подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних і ветеранських громадських організацій".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики